Fotografie
Josef dal lajk úlovku od Marek...
před 3 hod
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Bohumil...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Marek...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Lukáš...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Marek...
včera

Kapří poradna: Jak selektovat velké kapry

strunc 17. srpna 2020 0 komentářů

Poznávání

Jak mám předejít záběrům malých ryb a k aktivitě přemluvit velké? V pískovně, kde nejčastěji lovím, v létě obvykle chytám kapry do hmotnosti asi 9 kg. Na jaře jsem ovšem na stejných místech (lavice) lovil kapry o hmotnosti 10-15 kg. Vyzkoušel jsem už snad všechno. Krmil jsem i nekrmil… Používal velkou nástrahu (2×30 mm) vysušenou na kámen… Nástrahy jsem posílal pod lavici i za lavici… Výsledek? Doba mezi záběry se prodloužila, ale s velkou rybou jsem se nepotěšil.

Odpovídá: Karel Nikl, foto: autor

Odpovědět není jednoduchá. Pokud selhaly osvědčené a notoricky známé metody, je čas experimentovat. Je jasné, že kapři z pískovny nezmizí, takže někde se určitě zdržují a tam také baští. Pokuste se tedy velké kapry lovit tam, kde je nikdo jiný neloví.

REKLAMA

Lavice a další podobná místa se postupem času stávají neproduktivní. Je to způsobeno velkým rybářským tlakem. Tam totiž kapry čeká skoro každý. Jenže velké ryby jsou chytré a po čase se těmto místům začínají vyhýbat. Doporučuji vám proto dělat vše jinak než doposud. Je to má osvědčená metoda. Nástrahy klidně posílejte do bahnitých partií… Zkuste lovit v příbřežních místech. Hledejte místa, kde třeba ještě montáž nikdy neležela. Největší úspěch zažijete v místech s minimálním, nejlépe žádným rybářským tlakem.

Nástrahu se nebojte předkládat na dlouhém vlasu vyrobeném z tuhého fluorokarbonu. To malým rybám znemožní její nasátí a navíc zajistíte, že vám boilie-vlas malé ryby nezamotají. Zkuste i malinké boilie o průměru 14 mm. Někdy pomůže pouze plovoucí boilie. Nechytejte na boilie ve tvaru kuličky, ale zkuste použít řetízek z několika půlek. Volte prostě změnu. To je ta nejlepší možnost k přelstění největších a nejvychytralejších kaprů.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled