Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 16 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 16 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 16 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 16 hod

Kapří poradna – Jak zatraktivnit sušené boilie?

strunc 30. března 2020 0 komentářů

Poznávání

Odpovídá: Karel Nikl, foto: autor

Váš dotaz na zatraktivňování hodně vysušených boilie je praktický a logický. Pro tento účel mnoho firem nabízí tekuté posilovače (boostry) v mnoha příchutích. Nikl team je ostatně také úspěšně používá. V závislosti na stupni vysušení vašich boilie budete potřebovat tekutinu, která se dostatečně vpije alespoň do povrchové vrstvy návnad a dodá jim ztracenou (vyčichlou) atraktivitu a přitom nijak nezmění jejich charakter. Máte v zásadě tři možnosti…

1. Namíchat si jednoduchý vlastní booster s pomocí vhodné tekuté potravy a odpovídající esence. Pro vámi uvedené boilie bychom jako základ pravděpodobně zvolili tekutou potravu (například Bio liver od Vision Baits). Na 10 ml této potravy bychom přidali 1 ml esence, kterou jste použil při výrobě boilie. Vznikne tedy 11 ml jednoduchého boosteru, což je množství, které odpovídá 1 kg boilie.

REKLAMA

2. Boostery Nikl jsou sestaveny z řady účinných látek, z nichž tři jsou hlavní nosiče atraktivity. Tyto tři kapaliny mají různou hustotu a ve vodě proto pokrývají široký prostor vodního sloupce. Jedna z látek je těžší než voda, tudíž se drží stále při dně. Druhá má stejnou hustotu jako voda a třetí je lehčí, takže postupně stoupá k hladině. V případě, že používáte ve svých boilie jinou esenci, než která je zahrnuta z různorodosti boosterů, k dispozici je také neutrální booster.  Do něj si přidáte stejnou esenci, která je obsažena ve vašich boilie. 

3. Třetí možností je zvolit fungující booster od jakékoliv firmy. Existují i ekonomicky výhodné, jako například od Vision Baits pod názvem CSL. Můžete si vybrat z mnoha variant příchutí.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled