Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Petr...
před 19 min
Fotografie
Petr dal lajk úlovku od Petr...
před 6 hod
Fotografie
novotny.vojtech11@gmail.com dal lajk úlovku od Tadeáš Novotný (4 roky)
před 10 hod
Fotografie
Marek dal lajk úlovku od Kryštof...
včera
Fotografie
Ondřej dal lajk úlovku od zdenek.tupec@se...
předevčírem

Kapří poradna: Je N-BUTYRIC ACID vhodný i v létě?

strunc 25. června 2020 0 komentářů

Poznávání

Odpovídá: Karel Nikl

V úvodu malá oprava… N-Butyric Acid v žádném případě není esenciální olej. Mezi kapraři jde kupodivu o poměrně široce rozšířený omyl. Butyric lidé často zařazují mezi esenciální oleje pravděpodobně vzhledem k tomu, že se prodává ve stejných malých lahvičkách.

Esenciální oleje jsou lisovány, nebo destilovány výhradně z rostlinné hmoty. Butyric acid je naopak organická kyselina, která vzniká rozkladem živočišných tuků. Pokud jde o jeho použití – je to známá a mnohokrát osvědčená přísada do boilie pro lov v zimních měsících.

REKLAMA

Jeho kombinace s „ananasem“ je dnes už opravdovou klasikou. Nikde není napsáno, že v létě butyric nebude fungovat. Můžete ho používat k výrobě boilie, ale kuličky pro kapry můžete touto páchnoucí tekutinou i pouze pokapat. Popravdě řečeno, dělám to také a považuji to za jeden ze zlepšováků, jak vydráždit rybu k záběru i v jalovém období.

Ještě malinko lepší než samotný N-butyric Acid je směs organických kyselin Formid Acid. Tento výrobek pro tento účel používám raději. Extrémně silné signály, které tyto organické roztoky nakapané na nástrahu ke kaprům vysílají, jsou velice účinné a ryby po navoněných nástrahách doslova šílí.

REKLAMA

Mimo jiné jsou tato zlepšení i skvělým tipem pro kaprařské závody! Rada na závěr: Obě vůně rozhodně neochutnávejte. Hrozí vám poleptání sliznice!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled