Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 23 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 23 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 23 hod

Kapří poradna: Je N-BUTYRIC ACID vhodný i v létě?

strunc 25. června 2020 0 komentářů

Poznávání

Odpovídá: Karel Nikl

V úvodu malá oprava… N-Butyric Acid v žádném případě není esenciální olej. Mezi kapraři jde kupodivu o poměrně široce rozšířený omyl. Butyric lidé často zařazují mezi esenciální oleje pravděpodobně vzhledem k tomu, že se prodává ve stejných malých lahvičkách.

Esenciální oleje jsou lisovány, nebo destilovány výhradně z rostlinné hmoty. Butyric acid je naopak organická kyselina, která vzniká rozkladem živočišných tuků. Pokud jde o jeho použití – je to známá a mnohokrát osvědčená přísada do boilie pro lov v zimních měsících.

REKLAMA

Jeho kombinace s „ananasem“ je dnes už opravdovou klasikou. Nikde není napsáno, že v létě butyric nebude fungovat. Můžete ho používat k výrobě boilie, ale kuličky pro kapry můžete touto páchnoucí tekutinou i pouze pokapat. Popravdě řečeno, dělám to také a považuji to za jeden ze zlepšováků, jak vydráždit rybu k záběru i v jalovém období.

Ještě malinko lepší než samotný N-butyric Acid je směs organických kyselin Formid Acid. Tento výrobek pro tento účel používám raději. Extrémně silné signály, které tyto organické roztoky nakapané na nástrahu ke kaprům vysílají, jsou velice účinné a ryby po navoněných nástrahách doslova šílí.

REKLAMA

Mimo jiné jsou tato zlepšení i skvělým tipem pro kaprařské závody! Rada na závěr: Obě vůně rozhodně neochutnávejte. Hrozí vám poleptání sliznice!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled