Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
včera
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
včera
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

Kapří poradna – Na jaké háčky se hodí kroužek?

strunc 2. dubna 2020 0 komentářů

Poznávání

Odpovídá: Karel Nikl, foto: autor

Tato velice praktická pomůcka může být používána na takřka jakémkoliv typu háčku a výrazně pomůže. Má totiž takzvanou Anti-eject schopnost, což znamená zhruba to, že pokud kapr vaši nástrahu s háčkem nasaje do tlamky a hodlá ji vyplivnout, tak vyfoukne tlamkou proud vody, který vynáší nástrahu ven. Díku klouzacímu kroužku získáte výhodu.

Nástraha je už sice venku z tlamky, ale háček zůstává uvnitř na spodním pysku, kde se s velkou pravděpodobností díky energii nástrahy zachytí. Kapr se po píchnutí lekne, udělá větší pohyb a tím se háček do pysku zaboří hlouběji.

REKLAMA

Proto tuto vychytávku používám velmi často, vlastně skoro pokaždé. Při použití kroužků a gumových zarážek bývá problém při prudkém nahazování, kdy spodní gumička vlivem silného švihu sjíždí do obloučku háčku. Je proto potřeba použít systém Bead ring kit long distance. Systém je konstruován tak, aby umožňoval i nahazování na střední až dlouhé vzdálenosti.

Je to tím, že jeho gumové stopery jsou podélného, delšího tvaru. Tím se zvyšuje třecí plocha, kterou dosedají na háček. Drobný trik, který částečně vyřeší klouzání gumových zarážek, spočívá v tom, že umístíte pod sebe dvě gumové zarážky.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled