Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Kapří poradna: Nejlepší strategie při krátkých vycházkách

strunc 19. června 2020 0 komentářů

Poznávání

Odpovídá: Karel Nikl

Krátké vycházky mohou být překvapivě efektivní. Máte-li pro rybolov jen velmi omezené množství času, je třeba více než kdy jindy dbát na promyšlenou volbu místa, taktiku vnadění a samozřejmě na výběr návnad.

Snažte se pozorovat vodu například při náhodných procházkách nebo obhlídkách revíru ještě předtím, než k vodě vyrazíte s pruty. Sledujte ostatní rybáře, známky pohybu ryb, ale také směr větru…

REKLAMA

Pokud naleznete vhodné místo, potřebujete rybám předložit návnadu, která k nim velmi rychle vyšle opravdu silný signál o přítomnosti potravy. K tomu vám nejlépe poslouží tzv. kobercové krmení. Namícháte ho s pomocí několika složek a zatraktivníte tekutými boostery.

Možností, jak takové krmení sestavit, je nekonečně mnoho. Pro názornost vám tedy představím směs, kterou bych použil já. Zvolil bych method mix Red Spice, CSL pelety a jiné menší peletky s delším poločasem rozpadu, popřípadě hrstku kukuřice z plechovky. CSL pelety a method mix obvykle zaliji boosterem a směs nechám zvlhnout vodou. Směs by měla být kyprá a měla by jít snadno umačkat do koulí, které snadno dopravíme na lovné místo. Přiházejte 20-50 kuliček boilie. Některé kuličky je vhodné rozpůlit.

REKLAMA

Na bahnité dno je velmi dobré nástrahy dipovat  a návnadu před zakrmením dostatečně zalít boosterem, aby povrch (hlavně boilie) nebyl suchý. Tím se výrazně omezí nasávání smradlavého bahna do povrchu suché boilie. Dalším výborným pomocníkem pro lov na bahnitém terénu je používání PVA punčoch naplněné boostrovanou směsí, které se před nahozením zavěsí na háček. Dalším typem do bahna jsou některá těsta na obalení nástrahy.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled