Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Když se rybář stane dědečkem

strunc 5. listopadu 2019 0 komentářů

Šupiny

Text: Hana Svatušková, foto: pixabay

Je pravda, že s budoucím zetěm už se nějakou tu dobu známe, dokonce jsme si zachytali na jeho rybníku. Ale teď už vlastně patří do rodiny… A mít v rodině dva rybáře… To je někdy docela síla.

Jistě si dovedete představit debatu dvou rybářů, kteří ještě nenarozené dítě pasují také do role rybáře. V podstatě jim je úplně jedno, zda to bude holka, nebo kluk. Důležité je, že se prckovi musí co nejdříve koupit pruty, nějaká ta rybářská výbava a taky stolička. Chudák dítě… Ještě se nenarodilo a oni už mu kupují stoličku! Až mu to jednou budu vyprávět, jistě tomu ani neuvěří.

REKLAMA

Hlídat? To přece není potřeba!

Budoucí maminka jen nechápavě přihlíží. Vzhledem k hormonům jí je asi jedno, jestli dítě bude rybář nebo myslivec. V tuto chvíli to pro ni není důležité. Až se děťátko narodí, tak se uvidí, kterým směrem ho to potáhne.

Oba pánové však mají jasno. Dědeček i tatínek už se shodují na tom, jak budou prcka brát na rybářské výpravy a mamina si klidně může týden odpočinout. Úmyslně se jich ptám, jak velké asi dítě musí být, aby s nimi mohlo k vodě. Nechápavě na mě koukají… „To je přece jasné, jen co začne chodit!“

REKLAMA

Už bych chtěla vidět, jak si dva chlapi poradí někde u vody s malým dítětem. Pánové, ono to není jen tak, vzít prcka s sebou. Občas se taky o něj někdo musí starat.

Oba velcí rybáři na mě koukají, jako bych spadla z měsíce. Jak hlídat? Prcek s námi přece bude chytat ryby a při rybaření není potřeba někoho hlídat. Vzdala jsem to.

Neměla jsem náladu na vysvětlování a představivost pánům tedy v žádném případě nechybí. Myslím, že budou zklamaní, až zjistí, že tak brzy z dítěte ještě rybář nebude. No, necháme je při tom.

Klube se nový zapálený rybář?

Mladí odjeli a manžel opět celé dny básní o budoucím vnukovi a o tom, jak často si ho budeme brát k sobě, aby ho mohl zaučit v rybaření. Marně se mu snažím vysvětlit, že zájmy dítěte si nemůže naplánovat.

Ano, může ho tak trošku postrčit a do tajů rybaření ho nechat nahlédnout. Může ho učit lásce k přírodě, ale jak se potomek rozhodne, to bude záležet jen na něm. Dáme tomu čas a uvidíme.

Možná opravdu z našeho vnoučete vyroste nový a zapálený rybář. Ostatně, má pro to nejlepší předpoklady. Doma bude o rybaření slyšet od otce, navíc bude mít doma nějaké ty rybníky, takže to všechno bude mít až u nosu.  A u nás ho bude zkušenostmi zásobovat děda.

Necháme se překvapit, jak všechno nakonec dopadne.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled