Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Lidé při individuálním sportování už nemusí nosit roušku. Patří sem i rybáři?

strunc 8. dubna 2020 0 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc

Musíme při rybaření i po pondělním usnesení vlády stále nosit roušky, nebo už ne? Na tuto otázku zatím nedokážeme odpovědět, proto pro jistotu doporučujeme roušky nosit i nadále.

V usnesení vlády číslo 395 (v příloze 2) je uvedeno:

REKLAMA

Zákaz volného pohybu osob podle bodu 1. se nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech za splnění těchto podmínek:

nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby, popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry,

REKLAMA

společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry,

nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora uvedené podmínky, včetně cesty za účelem tohoto sportování.

Ve stejném dokumentu jsou následně vypsány i příklady sportů, kterých se to týká.

Za splnění uvedených podmínek se tak lze věnovat celé řadě sportů, zejména:

běhu, chůzi, cyklistice, gymnastice, venkovnímu bruslení, na ledě i na kolečkových bruslích, a skateboardingu, jízdě na koni, golfu s nejvýše dvěma osobami ve skupině hráčů (ve flightu), tenisu, stolnímu tenisu, badmintonu, volejbalu, včetně plážového, a nohejbalu, vždy s nejvýše dvěma hráči na každé straně hřiště, lyžování a snowboardingu, vodním sportům, jako je jachting, kanoistika, veslování a windsurfing, při nejvýše dvou osobách v lodi, sportovní střelbě, bojovým, silovým a úpolovým sportům, sportovnímu letectví, a to na venkovních sportovištích.

Z výše uvedeného není zatím zřejmé, zda při rybaření a při udržení rozestupů dva metry musíme i nadále nosit roušku. Na Ministerstvo zemědělství jsme proto vznesli dotaz, ale na oficiální stanovisko se stále čeká. Celá záležitost je totiž potřeba probrat i s Ministerstvem zdravotnictví, které je v této době z pochopitelných důvodů zahlcené.

Proto raději doporučujeme roušku nosit i nadále. Jakmile budeme znát oficiální stanovisko Ministerstva zemědělství, budeme vás samozřejmě informovat.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled