Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Bohuslav Řehák
před 8 hod
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Pavel Svečula
před 8 hod
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jan Kodym
před 8 hod
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Robert Vait
před 8 hod
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jonáš Hrnčíř
před 8 hod

Lidé při individuálním sportování už nemusí nosit roušku. Patří sem i rybáři?

strunc 8. dubna 2020 0 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc

Musíme při rybaření i po pondělním usnesení vlády stále nosit roušky, nebo už ne? Na tuto otázku zatím nedokážeme odpovědět, proto pro jistotu doporučujeme roušky nosit i nadále.

V usnesení vlády číslo 395 (v příloze 2) je uvedeno:

REKLAMA

Zákaz volného pohybu osob podle bodu 1. se nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech za splnění těchto podmínek:

nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby, popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry,

REKLAMA

společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry,

nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora uvedené podmínky, včetně cesty za účelem tohoto sportování.

Ve stejném dokumentu jsou následně vypsány i příklady sportů, kterých se to týká.

Za splnění uvedených podmínek se tak lze věnovat celé řadě sportů, zejména:

běhu, chůzi, cyklistice, gymnastice, venkovnímu bruslení, na ledě i na kolečkových bruslích, a skateboardingu, jízdě na koni, golfu s nejvýše dvěma osobami ve skupině hráčů (ve flightu), tenisu, stolnímu tenisu, badmintonu, volejbalu, včetně plážového, a nohejbalu, vždy s nejvýše dvěma hráči na každé straně hřiště, lyžování a snowboardingu, vodním sportům, jako je jachting, kanoistika, veslování a windsurfing, při nejvýše dvou osobách v lodi, sportovní střelbě, bojovým, silovým a úpolovým sportům, sportovnímu letectví, a to na venkovních sportovištích.

Z výše uvedeného není zatím zřejmé, zda při rybaření a při udržení rozestupů dva metry musíme i nadále nosit roušku. Na Ministerstvo zemědělství jsme proto vznesli dotaz, ale na oficiální stanovisko se stále čeká. Celá záležitost je totiž potřeba probrat i s Ministerstvem zdravotnictví, které je v této době z pochopitelných důvodů zahlcené.

Proto raději doporučujeme roušku nosit i nadále. Jakmile budeme znát oficiální stanovisko Ministerstva zemědělství, budeme vás samozřejmě informovat.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled