Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 19 hod
Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 19 hod
Fotografie
Ondřej dal lajk úlovku od Michal...
před 24 hod
Fotografie
sponer@apostolskacirkev.cz dal lajk úlovku od Jakub Anděl
včera
Fotografie
Marek dal lajk úlovku od veverka.fotogra...
včera

Listopadové Rybářství: vzpomínání na pana Vostradovského, nové plemeno kapra a environmentální DNA

Ondřej Cupal 3. listopadu 2020 0 komentářů

Šupiny

Listopadové Rybářství kromě tradičních rubrik přináší kromě vzpomínání na ikonu našeho časopisu také článek o odolnějším druhu kapra a také text o tom, jak se vědci Biologického centra učí zjistit rybí obsádku z jediné kapky vody.

text: Ondřej Cupal, foto: Rybářství

Článek o Jiřím Vostradovském

Jiří Vostradovský, který nás navždy opustil letos v září, byl duší časopisu Rybářství. Přispíval texty i fotografiemi, chvíli působil jako šéfredaktor a hlavně dlouhá léta vedl redakční radu. Kromě toho ale působil coby ichtyolog v zahraničí. V Africe svým bádáním například bojoval proti hladomoru a v České republice působil jako soudní znalec v oboru.

REKLAMA

Jiří Vostradovský

Článek o amurském lysci

Na Fakultě rybářství a ochrany vod na Jihočeské univerzitě se ve spolupráci s tuzemskými chovateli podařilo vyšlechtit nové plemeno amurského lysce. Jak amurský lysec vypadá a jaké má výhody, popíše autor výzkumu Martin Prchal.

amurský lysec

Článek o environmentální DNA

Jaké by to bylo, kdyby se ke zjištění rybí obsádky nemusely používat tenatové sítě nebo agregáty? Petr Blabolil z Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích se snaží vylepšit tzv. environmentální DNA, díky níž by se z jediné kapky vody dalo zjistit, které vodní organizmy se ve vodě vyskytují. S celou metodou vás podrobně seznámí.

REKLAMA

blabolil výzkum edna

Článek o lovu plachetníka

Pokud uvažujete o tom, že byste chtěli ulovit nejrychlejší rybu planety, plachetníka, určitě mezi možné destinace nezapomeňte zvážit Guatemalu. Kateřina Švagrová se tam vydala a společně s ní si můžete užít lov těchto fascinujících zvířat.

plachetník švagrová

Listopadové Rybářství seženete v našem e-shopu. Pokud byste zatoužili po zvýhodněném předplatném (ať už pro sebe nebo pro někoho blízkého), lze si ho snadno zařídit zde.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled