Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 2 hod
Fotografie
kolnikradovan8@gmail.com založil otázku Legitimní nabíd...
před 8 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 11 hod
Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 24 hod

Listopadové Rybářství: vzpomínání na pana Vostradovského, nové plemeno kapra a environmentální DNA

Ondřej Cupal 3. listopadu 2020 0 komentářů

Šupiny

Listopadové Rybářství kromě tradičních rubrik přináší kromě vzpomínání na ikonu našeho časopisu také článek o odolnějším druhu kapra a také text o tom, jak se vědci Biologického centra učí zjistit rybí obsádku z jediné kapky vody.

text: Ondřej Cupal, foto: Rybářství

Článek o Jiřím Vostradovském

Jiří Vostradovský, který nás navždy opustil letos v září, byl duší časopisu Rybářství. Přispíval texty i fotografiemi, chvíli působil jako šéfredaktor a hlavně dlouhá léta vedl redakční radu. Kromě toho ale působil coby ichtyolog v zahraničí. V Africe svým bádáním například bojoval proti hladomoru a v České republice působil jako soudní znalec v oboru.

REKLAMA

Jiří Vostradovský

Článek o amurském lysci

Na Fakultě rybářství a ochrany vod na Jihočeské univerzitě se ve spolupráci s tuzemskými chovateli podařilo vyšlechtit nové plemeno amurského lysce. Jak amurský lysec vypadá a jaké má výhody, popíše autor výzkumu Martin Prchal.

amurský lysec

Článek o environmentální DNA

Jaké by to bylo, kdyby se ke zjištění rybí obsádky nemusely používat tenatové sítě nebo agregáty? Petr Blabolil z Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích se snaží vylepšit tzv. environmentální DNA, díky níž by se z jediné kapky vody dalo zjistit, které vodní organizmy se ve vodě vyskytují. S celou metodou vás podrobně seznámí.

REKLAMA

blabolil výzkum edna

Článek o lovu plachetníka

Pokud uvažujete o tom, že byste chtěli ulovit nejrychlejší rybu planety, plachetníka, určitě mezi možné destinace nezapomeňte zvážit Guatemalu. Kateřina Švagrová se tam vydala a společně s ní si můžete užít lov těchto fascinujících zvířat.

plachetník švagrová

Listopadové Rybářství seženete v našem e-shopu. Pokud byste zatoužili po zvýhodněném předplatném (ať už pro sebe nebo pro někoho blízkého), lze si ho snadno zařídit zde.

https://irybarstvi.cz/aktualni-cislo/odemceny-clanek-z-rybarstvi-guatemala-idealni-misto-na-uloveni-nejrychlejsi-ryby-planety/
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled