Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 23 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod

Malí rybáři změřili síly na rybníku v Luhu

Marek iRybářství 13. července 2021 0 komentářů
rybářské závody

foto: MO ČRS Bohutín

ČRS a MRS

Dne 5. června 2021 uspořádala MO Bohutín za krásného letního počasí na rybníku V Luhu v obci Drahlín dětské rybářské závody s názvem „O pohár předsedy MO ČRS Bohutín“ spojené Memoriálem Viliama Jurdáka.

text: Lumír Mazánek st., vedoucí rybářského kroužku Bohutín

Velice nás potěšil zájem o tuto akci, kapacita byla plně obsazena během krátké doby. Už od brzkého rána se začali sjíždět natěšení účastníci i s doprovodem rodinných příslušníků. 

REKLAMA

Nejdříve proběhla povinná registrace, poté měl každý soutěžící možnost si před závodem z klobouku vylosovat své lovné stanoviště.  Cestou k vodě dostal každý účastník bodovací lístek a svačinu s občerstvením, kdo měl zájem, obdržel krmení i živočišné nástrahy (červíky atd.)

Po důkladné přípravě lovícího náčiní a provnadění lovných míst děti netrpělivě čekaly na startovní pokyn. Předseda MO Bohutín nejdříve seznámil zúčastněné s podrobnými pravidly a přesně v 9 hodin zahájil závod.

REKLAMA

foto: MO ČRS Bohutín

Na všech dětech bylo vidět obrovské odhodlání a snaha o co nejlepší umístění.  Vlasce svištěly všemi směry, ale bez větších „šmodrchů“. Již po několika vteřinách se podařilo ulovit první ryby a všichni si závod náležitě užívali. Děti se snažily ze všech sil, významná byla i podpora obecenstva (rodiče a prarodiče). Ryby byly také po celou dobu při chuti, takže si všichni přišli na své a každý si nějakou rybu ulovil. I přítomní rozhodčí se měli co otáčet, aby stíhali zaznamenávat úlovky do bodovacích lístků.

Přesně ve 12 hodin byl závod oficiálně ukončen. Rozhodčí ode všech závodníků vybrali bodovací lístky a společně s pořadatelem začali sčítat a vyhodnocovat výsledky. Dlouhou chvíli do vyhlášení výsledků si mohly děti společně s ostatními zkrátit opékáním špekáčků.

foto: MO ČRS Bohutín

Nutno dodat, že se nevybíralo žádné startovné a pro každého účastníka závodu byly připraveny hodnotné ceny a pamětní medaile. Pro první tři nejúspěšnější lovce a za největší ulovenou rybu byly navíc připraveny krásné poháry.

Přibližně ve 13 hodin začalo oficiální vyhlašování výsledků závodu. Děti si postupně chodily přebírat jednotlivá ocenění, ze všech vyzařovala radost, zvláště u těch nejmenších.

Jsme velice potěšeni množstvím pozitivních ohlasů na průběh akce jak od dětí, tak i od rodičů a ostatní veřejnosti. Právě tento fakt je pro nás všechny z MO Bohutín tou nejkrásnější odměnou a pevně věříme, že zdaleka ne poslední.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled