Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Jeseter sibiřsk...
před 15 hod
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 15 hod
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 15 hod
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 15 hod
Fotografie
Marek dal lajk úlovku od kodymdrevosklad...
před 15 hod

Malí rybáři změřili síly na rybníku v Luhu

Marek iRybářství 13. července 2021 0 komentářů
rybářské závody

foto: MO ČRS Bohutín

ČRS a MRS

Dne 5. června 2021 uspořádala MO Bohutín za krásného letního počasí na rybníku V Luhu v obci Drahlín dětské rybářské závody s názvem „O pohár předsedy MO ČRS Bohutín“ spojené Memoriálem Viliama Jurdáka.

text: Lumír Mazánek st., vedoucí rybářského kroužku Bohutín

Velice nás potěšil zájem o tuto akci, kapacita byla plně obsazena během krátké doby. Už od brzkého rána se začali sjíždět natěšení účastníci i s doprovodem rodinných příslušníků. 

REKLAMA

Nejdříve proběhla povinná registrace, poté měl každý soutěžící možnost si před závodem z klobouku vylosovat své lovné stanoviště.  Cestou k vodě dostal každý účastník bodovací lístek a svačinu s občerstvením, kdo měl zájem, obdržel krmení i živočišné nástrahy (červíky atd.)

Po důkladné přípravě lovícího náčiní a provnadění lovných míst děti netrpělivě čekaly na startovní pokyn. Předseda MO Bohutín nejdříve seznámil zúčastněné s podrobnými pravidly a přesně v 9 hodin zahájil závod.

REKLAMA

foto: MO ČRS Bohutín

Na všech dětech bylo vidět obrovské odhodlání a snaha o co nejlepší umístění.  Vlasce svištěly všemi směry, ale bez větších „šmodrchů“. Již po několika vteřinách se podařilo ulovit první ryby a všichni si závod náležitě užívali. Děti se snažily ze všech sil, významná byla i podpora obecenstva (rodiče a prarodiče). Ryby byly také po celou dobu při chuti, takže si všichni přišli na své a každý si nějakou rybu ulovil. I přítomní rozhodčí se měli co otáčet, aby stíhali zaznamenávat úlovky do bodovacích lístků.

Přesně ve 12 hodin byl závod oficiálně ukončen. Rozhodčí ode všech závodníků vybrali bodovací lístky a společně s pořadatelem začali sčítat a vyhodnocovat výsledky. Dlouhou chvíli do vyhlášení výsledků si mohly děti společně s ostatními zkrátit opékáním špekáčků.

foto: MO ČRS Bohutín

Nutno dodat, že se nevybíralo žádné startovné a pro každého účastníka závodu byly připraveny hodnotné ceny a pamětní medaile. Pro první tři nejúspěšnější lovce a za největší ulovenou rybu byly navíc připraveny krásné poháry.

Přibližně ve 13 hodin začalo oficiální vyhlašování výsledků závodu. Děti si postupně chodily přebírat jednotlivá ocenění, ze všech vyzařovala radost, zvláště u těch nejmenších.

Jsme velice potěšeni množstvím pozitivních ohlasů na průběh akce jak od dětí, tak i od rodičů a ostatní veřejnosti. Právě tento fakt je pro nás všechny z MO Bohutín tou nejkrásnější odměnou a pevně věříme, že zdaleka ne poslední.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled