Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Mixážní pult, lednička či brusle. Dobrovolníci uklízeli přehradu Orlík

Ondřej Cupal 18. února 2020 0 komentářů

Novinky


Text: Ondřej Cupal, foto: Tomáš Kočica

První fáze úklidu proběhla 5. února, kdy se dobrovolníci, kterými byli zaměstnanci a členové pořadatelských organizací, zaměřili na těžko přístupné úseky. Bylo jich zhruba 300. Druhé fáze se zúčastnilo kolem 400 dobrovolníků. Těm organizátoři zajistili pytle na odpadky, rukavice, teplé nápoje nebo svačinu.

Odpadky byly odváženy loděmi Povodí Vltavy k likvidaci. V některých případech musela jít do akce i těžká technika, když se manipulovalo s předměty jako potopené lodě či lednička. Co dál se na obnažených březích nacházelo? Hlavně plastové a skleněné lahve, pneumatiky, ale také rybářské montáže, brusle, ocelové soukolí, zahradní nábytek nebo dokonce mixážní pult.

REKLAMA

Akce se zúčastnili mimo jiné také jednatel ČRS Roman Heimlich, ministr zemědělství Miroslav Toman nebo předseda Zahraničního výboru PSP ČR Ondřej Veselý.

Hladina Orlíku byla v době úklidu o 13 metrů níž oproti maximální výši. Jedná se o plánované upuštění, a to z důvodu úpravy lodního výtahu na hrázi. Přehrada se nyní bude opět napouštět a pokud půjde vše podle předpokladů, měla by být v druhé polovině května opět napuštěná do normálního stavu.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled