Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Mladý rybář chytil životního kapra! Uhodnete, na co zabral?

strunc 28. srpna 2020 0 komentářů

Šupiny

Je to jen pár dní, co nám Tomáš poslal příběh z letních prázdnin. V něm se zmínil o úlovku velkého kapra, který mu změnil pohled na rybařinu. Od té chvíle se začal věnovat lovu trofejních kaprů. A daří se mu!

Text: Tomáš Konečný, foto: autor

Ahoj moje redakce a milí rybáři,

REKLAMA


píši vám další článek o svém rybolovu. Minule jsem se zmínil o úlovku 15kg kapra a o tom, jaký vliv to mělo na moje další snažení. Od té doby se snažím jen o velké kapry!

Díky rodičům jsem se dostal na rybník Grunty, kde jsem jako maličký poprvé čichl k rybařině. Naše první dvoudenní výprava nebyla úspěšná, zklamaný jsem odjížděl od vody a pochopil, že i ryby mají své dny, kdy prostě neberou.

REKLAMA

Můj strejda viděl mé zklamání a domluvil další termín. Tentokrát jsme jeli na tři dny.  Shlédl jsem o revíru všechna videa, která se dala najít.

Z minulé výpravy jsem si odnesl alespoň to, že všechny záběry přišly na jahodové boilie 24 mm. Přátelé, nebudu vás dlouho napínat, hned první šupináč výpravy vážil 11 kg! (Štěstí mi zřejmě přinesla jahodová koule vyhraná v rybářské soutěži.)

mladý rybář

Říkal jsem si, že tato výprava bude jiná. První dva dny i noci braly ryby jen zlehka, velmi opatrně.  Povedlo se pár krásných kaprů okolo 16 kg. Poprvé v životě jsem viděl opravdu, ale opravdu krásné zdravé kapry!

trofejní kapr obecný

Byl jsem uchvácen. Nemohl jsem je při focení ani unést, jak byli dobře stavění a vysocí. Přes den nám ryby moc nebraly. Podařil se mi jeden metrový jeseter a mnoho cejnků na druhý prut.

cejn

Nejúspěšnější byla nakonec až poslední noc naší výpravy. Ve 23:00 přišla jízda. Taková, co mám tak rád. Pevný, dlouhý záběr. Po dvaceti minutách zdolávání jsem zřejmě manévr nezvládl a ryba mi spadla z háčku. Zklamaný jsem opět číhal na další. Po hodině se opět ozval přenádherný zvuk pípáků, bohužel na udicích vedle. Strejda měl záběr. No, řeknu vám, tahat v noci kapra obra, není žádný med!

Kapr 20 kg

Zkušený rybář byl nakonec úspěšný a na břeh se podíval kapr o hmotnosti 20 kg. I když u mola spadl z háčku, moje šikovná máma ho stihla bleskově podebrat. To jste neviděli, jakou jsme měli radost! Přenádherná ryba. Přiznám se, že jsem zklamaný, že se povedl vytáhnout strejdovi a ne mně. Ve tři ráno sedím a stále sním u udic o velkém kaprovi.

Záběr, záběr! I přes únavu a nevyspání jsem dvěma skoky překonal vzdálenost k prutům a rybu začal zdolávat. Máma smotala ostatní udice, abych se do nich s kaprem nezamotal.

Kapr obecný 17 kg

Řeknu vám, když máte obřího šupináče v podběráku a pak na hrudi, je to zážitek na celý život. Můj kapr vážil krásných 17 kilo. Vím, že ve vodě plavou i kapři o hmotnosti 30 kg a amuři přes 20 kg, ale pro mě to byl zatím největší kapr v životě.

Z naší druhé výpravy jsem odjížděl hodně vyčerpaný, spokojený, ale o to víc natěšený na tu další.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled