Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Mostečtí školáci vysadili společně s rybáři a Unipetrolem do Bíliny 500 kg nových ryb

Marek iRybářství 22. října 2021 0 komentářů
rybáři

foto: Severočeský územní svaz

Novinky

Za účasti mosteckých školáků vypustili severočeští rybáři do řeky Bíliny blízko přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie 500 kilogramů ryb. Každoroční vypouštění ryb je součástí společného projektu systematického zarybňování.

text: Marek Kožušník

Celkové množství vysazených ryb dosáhlo již deseti tun v hodnotě jednoho milionu korun. Poslední tři roky se zarybňování účastní děti z místních základních škol, což přispívá k rozvoji poznávání přírody a k upevňování jejich vztahu k ní.

REKLAMA

foto: Severočeský územní svaz

„Ve spolupráci se společností ORLEN Unipetrol vysazujeme do řeky Bíliny tento podzim dalších 500 kg ryb. Dnes při vysazování s dětmi ze ZŠ v Mostě nechyběla celá řada druhů, jako např. lín, štika, tloušť, okoun, candát, kapr, plotice, perlín a sumec,“ uvedl Jan Skalský, tiskový mluvčí Severočeského územního svazu.

„Věříme, že i díky podobným akcím si budou děti pamatovat, že v ní plave ta jejich rybka a budou se k ní podle toho chovat, protože řeka Bílina to nemá stále vždy lehké,“ dodal Skalský.

REKLAMA

foto: Severočeský územní svaz

Podzimního vysazování nových ryb se zúčastnili žáci čtvrté třídy 11. Základní školy v Mostě. „Žákům jsme ukázali, jaké druhy ryb žijí v Bílině, jak jimi řeku zarybňujeme a proč to děláme. Před jejich zraky jsme vypustili část celého objemu a zbytek pak rybáři rozvezli po toku,“ popisuje Skalský.

„Za dobu trvání tohoto ekologického projektu jsme vypustili do řeky Bíliny přes deset tun ryb v hodnotě jeden milion korun. Spolupracuje rovněž s rybáři na Labi, kde jsou ryby vysazovány v těsné blízkosti výrobního závodu Spolana Neratovice,“ uzavírá Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

foto: Severočeský územní svaz

Bílina protéká nejprůmyslovější oblastí České republiky s velkou ekologickou zátěží, teče i okolo Unipetrolu.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled