Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Na Orlici bude vyhlášena přírodní památka. Co to znamená pro rybáře?

strunc 9. června 2020 0 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc, foto: pixabay

O vyhlášení přírodní památky rozhodl krajský úřad Královéhradeckého kraje po mnoha stížnostech obyvatel přilehlých pozemků. Rybáři i turisté prý nerespektovali zákazy vjezdu, jezdili až k vodě vícestopými vozidly a u vody se hromadil nepořádek.

„Mnohdy nebylo dokonce možné, aby majitelé pobřežních pozemků pokosili vegetaci,“ sdělil pro iRybářství.cz vedoucí oddělení ochrany přírody a krajiny Královéhradeckého kraje Ing. Miloš Čejka.

REKLAMA

Změny však rybáři takřka nepocítí. „Pravila přikrmování ryb se samozřejmě netýkají lovu s krmítky. Tato pravidla se týkají hlavně produkčního rybářství,“ doplnil Čejka a záhy rozptýlil i naše obavy ze zákazu nasazování nepůvodních druhů. „U každého z pravidel je možné získat výjimku, není to tedy tak, že by se do Orlice nesměly vysadit nepůvodní druhy, jen je třeba výjimku vytvořit. “

Zákaz se dále týká rozdělávání ohňů, stavby mysliveckých zařízení, změn druhů pozemků, ad. Na všechna pravidla se můžete podívat zde.

REKLAMA

Ing. Čejka také upozorňuje na to, že v blízké době budou probíhat časté kontroly policie. „Důvodem jsou právě časté vjezdy vozidel k vodě a rozdělávání ohňů,“ prohlásil.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled