Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 19 hod
Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 19 hod
Fotografie
Ondřej dal lajk úlovku od Michal...
před 24 hod
Fotografie
sponer@apostolskacirkev.cz dal lajk úlovku od Jakub Anděl
před 24 hod
Fotografie
Marek dal lajk úlovku od veverka.fotogra...
včera

Na Orlici bude vyhlášena přírodní památka. Co to znamená pro rybáře?

strunc 9. června 2020 0 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc, foto: pixabay

O vyhlášení přírodní památky rozhodl krajský úřad Královéhradeckého kraje po mnoha stížnostech obyvatel přilehlých pozemků. Rybáři i turisté prý nerespektovali zákazy vjezdu, jezdili až k vodě vícestopými vozidly a u vody se hromadil nepořádek.

„Mnohdy nebylo dokonce možné, aby majitelé pobřežních pozemků pokosili vegetaci,“ sdělil pro iRybářství.cz vedoucí oddělení ochrany přírody a krajiny Královéhradeckého kraje Ing. Miloš Čejka.

REKLAMA

Změny však rybáři takřka nepocítí. „Pravila přikrmování ryb se samozřejmě netýkají lovu s krmítky. Tato pravidla se týkají hlavně produkčního rybářství,“ doplnil Čejka a záhy rozptýlil i naše obavy ze zákazu nasazování nepůvodních druhů. „U každého z pravidel je možné získat výjimku, není to tedy tak, že by se do Orlice nesměly vysadit nepůvodní druhy, jen je třeba výjimku vytvořit. “

Zákaz se dále týká rozdělávání ohňů, stavby mysliveckých zařízení, změn druhů pozemků, ad. Na všechna pravidla se můžete podívat zde.

REKLAMA

Ing. Čejka také upozorňuje na to, že v blízké době budou probíhat časté kontroly policie. „Důvodem jsou právě časté vjezdy vozidel k vodě a rozdělávání ohňů,“ prohlásil.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled