Útoky na rybářskou stráž bohužel nejsou žádnou výjimkou. K jednomu takovému napadení došlo 22. srpna na Vodní nádrži Orlík. Napadení byli tři členové rybářské stráže včetně jedné ženy.

Text: David Štrunc, foto: autor

Zprvu běžná kontrola se změnila v ostrou potyčku. U Podolského mostu kontrolovala rybářská stráž tři osoby podezřelé z přestupku nepřítomnosti u prutů.

Prvotní vulgarismy a verbální napadání se brzy změnilo ve fyzickou potyčku, při které členi RS utrpěli poranění.

Situace je o to vážnější, že byla poraněna i mladá žena (členka RS), která utrpěla poranění krční páteře a je nadále v pracovní neschopnosti.

U agresorů byla po příjezdu policie provedena dechová zkouška na alkohol. Dva lovící nadýchali téměř 2 promile, třetí se zkoušce odmítl podrobit.

Rybářům teď za napadení úřední osoby hrozí trest odnětí svobody v délce od 6 měsíců do 6 let.

Předseda ČRS dr. Karel Mach k incidentu řekl:

„Útoky na členy rybářské stráže jsou naprosto neakceptovatelné, a to včetně těch verbálních. Každý takový případ budeme řešit se vší razancí nejen ve spolkové rovině, ale také podpoříme členy rybářské stráže v řešení situace v rovině trestní. Rybáři by si měli uvědomit, že členové rybářské stráže jsou dobrovolníci, pomáhající chránit náš společný koníček. Všechny slušné rybáře prosíme  – pokud se stanete svědky podobné události, poskytněte členům RS součinnost a pomocnou ruku.

Podezřelým ze spáchání tohoto trestného činu osobně vzkazuji: Styďte se. Vyhrožovat členům rybářské stráže jejich likvidací je ubohé, napadnout a zranit mladou ženu je… neomluvitelné.“

Komentáře (3)

  1. Pokud se najdou ožralí jedinci, napadající saniťáky a zdravotní personál, je jistě možné i tohle. Bohužel, často nedaleko chytající rybáři se tváří, že nic nevidí a neslyší.

    • Pokud se něco takového prokáže, je jistě tvrdý postih na místě. Ovšem je nutno přiznat, že ne každý porybný, stejně jako policajt nebo revizor je vždy naprosto spravedlivý morální vzor…

      • Presne tak aj mne sa to stalo .Bol som 13 krokov,nie metrov od palic a zobrali mi papiere na 3 roky,alebo pokuta 5000 Sk -vymudrovanci..Nech si chytaju a platia sami.Tak som stym sekol a mam pokoj

Napsat komentář