Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Na Orlíku byla napadena rybářská stráž. Mezi zraněnými je i mladá žena

strunc 28. srpna 2020 3 komentářů

dav

Novinky

Útoky na rybářskou stráž bohužel nejsou žádnou výjimkou. K jednomu takovému napadení došlo 22. srpna na Vodní nádrži Orlík. Napadení byli tři členové rybářské stráže včetně jedné ženy.

Text: David Štrunc, foto: autor

Zprvu běžná kontrola se změnila v ostrou potyčku. U Podolského mostu kontrolovala rybářská stráž tři osoby podezřelé z přestupku nepřítomnosti u prutů.

REKLAMA

Prvotní vulgarismy a verbální napadání se brzy změnilo ve fyzickou potyčku, při které členi RS utrpěli poranění.

Situace je o to vážnější, že byla poraněna i mladá žena (členka RS), která utrpěla poranění krční páteře a je nadále v pracovní neschopnosti.

REKLAMA

U agresorů byla po příjezdu policie provedena dechová zkouška na alkohol. Dva lovící nadýchali téměř 2 promile, třetí se zkoušce odmítl podrobit.

Rybářům teď za napadení úřední osoby hrozí trest odnětí svobody v délce od 6 měsíců do 6 let.

Předseda ČRS dr. Karel Mach k incidentu řekl:

„Útoky na členy rybářské stráže jsou naprosto neakceptovatelné, a to včetně těch verbálních. Každý takový případ budeme řešit se vší razancí nejen ve spolkové rovině, ale také podpoříme členy rybářské stráže v řešení situace v rovině trestní. Rybáři by si měli uvědomit, že členové rybářské stráže jsou dobrovolníci, pomáhající chránit náš společný koníček. Všechny slušné rybáře prosíme  – pokud se stanete svědky podobné události, poskytněte členům RS součinnost a pomocnou ruku.

Podezřelým ze spáchání tohoto trestného činu osobně vzkazuji: Styďte se. Vyhrožovat členům rybářské stráže jejich likvidací je ubohé, napadnout a zranit mladou ženu je… neomluvitelné.“

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (3)

  1. Pokud se najdou ožralí jedinci, napadající saniťáky a zdravotní personál, je jistě možné i tohle. Bohužel, často nedaleko chytající rybáři se tváří, že nic nevidí a neslyší.

    1. Pokud se něco takového prokáže, je jistě tvrdý postih na místě. Ovšem je nutno přiznat, že ne každý porybný, stejně jako policajt nebo revizor je vždy naprosto spravedlivý morální vzor…

      1. Presne tak aj mne sa to stalo .Bol som 13 krokov,nie metrov od palic a zobrali mi papiere na 3 roky,alebo pokuta 5000 Sk -vymudrovanci..Nech si chytaju a platia sami.Tak som stym sekol a mam pokoj

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled