Fotografie
Matěj dal lajk úlovku od Ondřej...
před 11 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
matejmarsik2@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 16 hod
Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod

Nejcennější ryba našich čtenářů? Tipněte, která to je

strunc 28. srpna 2019 1 komentářů

Zábava

Text: David Štrunc, foto: pixabay

Ptali jsme se našich čtenářů na nejcennější úlovky a výsledek nás překvapil. Předpokládali jsme, že nejvíce hlasů získá kapr. Skutečnost je však zcela odlišná. Na prvním místě se umístil candát obecný. Ryba oblíbená pro výborné maso a napínavý lov.

Candát obecný

Záběry na gumové nástrahy jsou u této ryby velmi typické. Při pomalém vedení přichází výrazné kopnutí do prutu a vy máte pouze zlomek sekundy na zásek. Pokud to nestihnete, candát nástrahu pustí a odplave. Neméně atraktivní je noční lov na mrtvou rybku. Světélko na čihátku se pomalu rozjede vstříc černé noci a vy můžete pouze odhadovat, o jak velkou rybu se jedná a doufat, že zásek bude sedět.

REKLAMA

Lipan podhorní

Na druhém místě se umístil lipan podhorní. Dříve hojná lososovitá ryba , která dnes na mnoha potocích chybí a její úlovky začínají být vzácností. I to může vést k její atraktivitě mezi rybáři. I pro mě byl lipan dlouhá léta rybou, kterou jsem si přál ulovit. Podařilo se mi to již před mnoha lety, přesto si u každého dalšího lipana vzpomenu na toho prvního, který mě uchvátil krásnými barvami a já v tu chvíli pochopil, že muškařský prut už nepustím z ruky.

Úhoř říční

Úhoř říční obsadil třetí místo naší ankety. Není se čemu divit. Lov úhoře kombinuje vlastnosti obou předchozích druhů. Noční lov má v sobě cosi mystického, co spoustu rybářů nekompromisně přitahuje k vodě. Zdá se, jako by ryby, které zaberou v nočních hodinách byly zvláštní sami o sobě. A když se vám u nohou vynoří ryba připomínající hada, ožívají nejrůznější pověry a báje. Zažil jsem rybáře, kteří se úhořů báli a nikdy by na něj nesáhli. Většina rybářů však úhoře loví ráda.

REKLAMA

Bohužel i tento rybí druh z našich vod postupně mizí. Nezbývá než doufat, že se podaří vymyslet funkční řešení při poproudové migraci.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Já jsem asi divná ale já nejradši okouna!

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled