Fotografie
Jaroslav vložil recept Makrela na klac...
před 3 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Matjesy ze slad...
před 3 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 5 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 5 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 5 hod

Nemilá zpráva. Rybáři si od příštího roku výrazně připlatí za celosvazové povolenky

Ondřej Cupal 23. září 2019 4 komentářů

ČRS a MRS

Text: Ondřej Cupal, foto: autor

Na výraznější zdražování celosvazových povolenek si čeští rybáři už odvykli. Vždyť za posledních pět let se jejich cena zvýšila o stokorunu. V letech 2015 až 2018 si rybář celosvazovou mimopstruhovou povolenku pořídil za 2100 Kč, v roce 2019 byla zdražena na 2200 Kč.

S mírným navýšením budou muset počítat také někteří rybáři preferující koupi povolenky vybraného územního svazu. Jihočeský, Západočeský a Severočeský územní svaz zdražují o 100 Kč, ostatní (ÚS města Prahy, Středočeský, Východočeský a ÚS pro Severní Moravu a Slezsko) své ceny zachovávají z loňska.

REKLAMA

Jak se určuje cena celosvazové povolenky?

Cena za povolenku každého územního svazu se každoročně vypočítává. Zjednodušeně se jedná o výsledek porovnání plánovaného nákladu spojeného s hospodařením na rybářských revírech a předpokládaného počtu prodaných povolenek.

Ceny celosvazových povolenek se přímo odvíjejí od průměru cen povolenek územních. Tento průměr cen se znásobí koeficientem a výsledkem je cena povolenky celosvazové. Důležitý je tedy koeficient. Statut celosvazového rybolovu stanovuje koeficient 1,8, v minulých letech však byl záměrně snižován na hodnotu 1,6, aby rybáři nemuseli platit příliš vysoké poplatky v době, kdy k tomu nebyl důvod. Pro rok 2020 však už bude použit statutem stanovený koeficient 1,8, což zapříčinilo samotné zvýšení ceny povolenek.

REKLAMA

To se však nedotkne dětských povolenek. Ve snaze podpořit dětské rybáře byla dětská mimopstruhová povolenka snížena o 50 Kč (nově 600 Kč) a pstruhová povolenka o 100 Kč (nově 700 Kč). Obdobně došlo i ke snížení pstruhové celosvazové povolenky pro mládež o 50 Kč (1450 Kč). Ceny celosvazových povolenek i povolenek územních svazů najdete v tabulce pod článkem.

Kompletní ceník, včetně povolenek pro děti či mládež, najdete na internetových stránkách Českého rybářského svazu.

Ceny povolenek celosvazových a jednotlivých územních svazů. Částky jsou uvedeny v korunách.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (4)

  1. To už vážně přeháněj!

  2. Je to dost s tím, že se platí najednou. Na druhou stranu: když si půjdu zahrát floorbal, dáme v pěti za hodinu tisícovku, kdo si jako nečlen jde zaplácat tenis, dá minimálně za hodinu stovku, na koni se svezu za 200 až 300 za hodinu, za den na lyžařském vleku dám minimálně 600. A to tenisák, sníh ani toho koně neodtáhnu domů a nesežeru.

  3. A to nás ještě ojebávají o mimopstruhové revíry !!! Obsádka ryb stojí čím dál víc za ho…

  4. jeste letos budu chodit a pristi rok prodavam vercajk…mrdam na to kdyz to ty kurvy porad zdrazuji

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled