Fotografie
Matěj dal lajk úlovku od Ondřej...
před 12 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
matejmarsik2@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 16 hod
Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod

Nevíte, jak správně vyplnit úlovkový lístek? Poradíme vám!

Marek iRybářství 16. prosince 2021 0 komentářů
povolenka

foto: redakce

Ostatní

Pro začínajícího rybáře se může vyplňování sumáře úlovků proměnit v noční můru. Bát se ale nemusíte, přinášíme vám jednoduchý návod jak na to.

text: redakce

Na rozdíl třeba od daňového přiznání je úlovkový lístek dělaný tak, aby bylo jeho vyplnění co nejjednodušší. Jak tedy máme postupovat?

REKLAMA

1)

Vypíšeme si čísla všech revírů, na kterých jsme v letošním roce lovili. Lístek si můžete přeložit a čísla revírů v klidu opsat z evidence docházky a úlovků, která je na opačné straně povolenky než sumář úlovků a docházek.

povolenka
foto: redakce

Každé číslo revíru zde zapisujeme pouze jednou. Výjimka může nastat v případě, že jsme lovili na několika podrevírech jednoho revíru. V tom případně musíme vypsat všechny podrevíry.

REKLAMA

2)

V soupisu revírů nebo na internetu si najdeme názvy všech revírů, na kterých jsme loni lovili. U většiny revírů stačí zadat číslo do webového vyhledávače a název vám vyskočí pod prvním odkazem. Vyplníme názvy revírů.

rybářský svaz

3)

Teď už přichází na řadu samotné počítání. Pokud jste si ponechali jen několik málo ryb, budete mít méně práce. Ti z vás, kteří si ryb ponechali víc, ale zoufat nemusí. Budeme postupovat podle revírů. Vezmeme první revír a spočítáme počet kaprů, které jsme na něm ulovili.

povolenka
foto: redakce
povolenka
foto: redakce
povolenka
foto: redakce

Počet zapíšeme do kolonky, která je označena ks. Sečteme jejich hmotnost a také ji zapíšeme. Potom spočítáme počet línů, cejnů atd. Na závěr sečteme u každého revíru počet docházek.

4)

Když máme vyplněné všechny revíry, sečteme počet kusů a hmotnost jednotlivých druhů. Výsledek zapíšeme do kolonky pod každým druhem.

povolenka
foto: redakce

5)

Teď sečteme počet ryb a jejich hmotnost za jednotlivé revíry. Díky tomu máme kontrolu při konečném sčítání. Hodnoty zapíšeme do kolonek vedle počtu docházek.

povolenka
foto: redakce

Ryby ze všech revírů sečteme a zapíšeme je včetně celkové hmotnosti do kolonek v pravém dolním rohu. Pokud si nejsme jistí výsledkem, můžeme sečíst všechny hodnoty zapsané pod jednotlivými druhy. Výsledek musí být stejný.

6)

Na závěr už jen proškrtáme přebývající políčka a máme hotovo.

povolenka
foto: redakce

Povolenku do 15. ledna odevzdáme tomu, kdo ji vydal (ve většině případů naše MO), pořídíme si novou a hurá opět na ryby!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled