Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 15 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 15 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 16 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 16 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 16 hod

Nonstop chytání. Jste pro, nebo ne?

strunc 3. října 2019 1 komentářů

Poznávání

Text: David Štrunc, foto: Pixabay

Nonstop chytání. Téma, které pálí spoustu z nás. Někteří jsou pro zavedení a nemohou pochopit, proč se v noci nesmí chytat. S tímto pravidlem mají největší problém lovci velkých kaprů a sumců. Je to pochopitelné, velké ryby často berou právě v noci.

Druhý tábor tvrdí, že dokud se nenaučíme dodržovat pravidla a budou mezi námi rybáři a pytláci, kteří si budou brát ryby téměř po desítkách za den, nemá smysl noční lov zavádět. Mají strach z toho, že by po zavedení nonstop chytání v řekách nezůstalo vůbec nic.

REKLAMA

Tiskový mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica k problematice říká: „Touha rybářů po zavedení plošného 24hodinového rybolovu je pochopitelná; nutnost vytahovat v nejzajímavějších hodinách montáže z vody považuje řada rybářů za nesmyslné omezení. Je ale potřeba přijmout fakt, že denní doba lovu není pravidlo stanovené Svazem, ale určuje ji Zákon o rybářství (a jeho prováděcí vyhláška). Na lukrativních revírech se snažíme vyjít rybářům alespoň v letních měsících vstříc vyřízením zákonné výjimky prostřednictvím Ministerstva zemědělství a celonoční lov umožnit. Tyto výjimky nicméně povoluje ministerstvo pouze v omezeném počtu (3 revíry na územní svaz) a v budoucnu není možné vstřícnější přístup předpokládat. Z pohledu rozlohy revírů se ale jedná o téměř polovinu vodní plochy, na které ČRS hospodaří.“

Jaký názor máte na tuto problematiku vy? Hlasujte v anketě nebo nám svůj názor napište do názorníku.

REKLAMA

[poll id=“14″]
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Jsem pro

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled