Když Milan Závorka junior zasekl 18. září v 9:45 krásně rozjetého kapra, neměl ani tušení, s kým má tu čest. „Když jsem ho uviděl, skoro jsem se skácel,“ popisuje Milan Závorka, tatínek šťastného lovce. Váha nakonec ukázala neuvěřitelných 33 kilogramů, což zřejmě znamená český rekord ze svazové vody…

Text: David Štrunc, foto: Milan Závorka

Dva rybáři spolu seděli na místě, kde před měsícem vytáhli třicetikilového kapra. Milanu Závorkovi juniorovi přišla jízda v 9:45 ráno. Nelenil a ihned zasekl. „Mysleli jsme, že je to normálně velký kapr, téměř nebojoval,“ popisoval pro iRybářství.cz Milan Závorka starší. I přes poměrně slabý vlasec (pouhých 0,28 mm) vytáhli kapra během 10 minut na břeh.

Po vytažení kapra na břeh se lovci nestačili divit. Ryba měřila krásných 106 cm. Na výšku měl bez mála půl metru. Při vážení vypuklo to pravě veselí. Váha ukázala neuvěřitelných 33 kilogramů! Přesně o kilo víc, než měl kapr o kterém jsme psali v létě. To by mělo znamenat nový rekord ze svazové vody!

Kapr byl uloven na položenou, na nástrahu boilie pikanter. Celý souboj probíhal ze břehu, bez použití lodě.

Lovec se rozhodl přihlásit svůj parádní úlovek do soutěže Rybářství NejNej, kterou spolupořádá časopis Rybářství a Český rybářský svaz. Milan Závorka je určitě žhavým kandidátem na zisk zlatého odznaku pro vítěze kategorie.