Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 23 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 23 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 23 hod

OBRAZEM: Rybaření v jihozápadní Anglii – lov ze břehu

strunc 16. srpna 2019 0 komentářů

Poznávání

Text: Petr Piskač, foto: autor

Po příletu na londýnské letiště Gatwick jsem dál pokračoval místní dráhou do Londýna a pak jihozápadní dráhou asi tři hodiny do malebného přístavního města Weymouth. Na místo jsem dorazil poměrně brzy, takže jsem se ubytoval a hned poté zamířil do přístavu, abych našel Atlantu, na kterou jsem se měl za dva dny nalodit.

V přístavu potkávám Davea. Zve mě na palubu, nalévá kávu a vypráví. Během dvaceti minut jsem tak nažhavený, že bych za rybářským dobrodružstvím nejraději vyplul ihned. Dave mi ukázal mořského úhoře (říkají mu conger), kterého ulovila jeho manželka. K chlubení to opravdu bylo, právě tento úhoř byl zveřejněný v britském časopise o mořském rybolovu a vyhodnocený jako úlovek roku.

REKLAMA

Ale musel jsem pokračovat dál a navštívit druhou loď, na níž jsem měl vyplout nazítří. Po chvilce promenády přístavem Bon wey nalézám, ale je už zamknutá, takže v cestě pokračuji a hledám Weymouth Angling Centre, kde mám zamluvený prut Penn travel. Tam také hned kupuji balík pískovníků a nereitky na pobřežní rybolov, kterému se můžete věnovat na mohutných molech hned za přístavem. Vybíhají daleko do mořské zátoky.

Vracím se zpět na pokoj, rychle si připravuji něco k jídlu a plánuji, že si ještě dnes zachytám. Vybaluji surfové pruty a pádím na jedno z mol. Jakmile se začne stmívat, vidím, že sem přicházejí místní rybáři. Hned se dávám do řeči s prvním kolegou, který rozbalil své nádobíčko hned vedle mě. Dozvídám se, že je tu na dovolené, že je z Walesu a že tu včera kromě jiných ryb ulovil mořského úhoře o hmotnosti 10 kg. Aby svá slova dokázal, vytahuje mobil a ukazuje mi fotografie, které pořídil.

REKLAMA

Po setmění přicházejí první záběry i mně. Zdolávám několik makrel, tresek a také krásně zbarvených pyskounů. Rybařina na molu je hezká, domů se mi nechce, ale nedá se nic dělat. Musím se připravit na ráno a tak se po dvou hodinkách zábavy vracím na pokoj. Však si tady ještě zachytám do sytosti.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled