Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 10 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Pstruh na grilu...
včera

Chytali jsme online. Ploučnice nás zklamala, na Pavlínce jsme tahali kapry na přívlač

strunc 24. září 2019 6 komentářů

Kam na ryby

Text: David Štrunc a Ondřej Cupal

Na Ploučnici jsme vyrazili nejdřív s přívlačovými pruty. Prochytali jsme prvních pár míst a David prohlásil, že: „Tady to vypadá, jako kdyby žádný ryby nebyly.“ A za deset vteřin vykřikl: „Mám první kousek!“

Nachytali jsme ještě pár okounků v rozmezí mezi 15 a 25 cm, připsali jsme si i tlouště. Jen taktak nám unikla také hezká štika, která podle našich úvodních odhadů mohla mít kolem 70 cm (i když sami dobře víte, jak je to s délkami ryb, které člověk z vody nevytáhne). Zubatá na černobílou rotačku zaútočila hned dvakrát. Záběr ale Ondra proměnit nedokázal.

REKLAMA

A takhle jsme naše přívlačové snažení hodnotili:

Nakonec jsme se rozhodli rozbalit svoje feederové náčiní u stejné tůně, ve které Ondrovi spadla štika. Řeka je krásně proudná, proto jsme doufali v reofilní druhy ryb, ale opak byl pravdou. Kromě několika hrouzků a malých tloušťů jsme z vody nevytáhli nic.

REKLAMA

Ondrovo trápení se štikou

A tak se nejvtipnější událostí stal Ondrův znovupokus o chycení štiky, která podle všeho sídlí v tůni, u které jsme se usadili. Štika totiž dávala Ondrovi pěkně zabrat, jak ukazuje následující video.

Rozhozený šéfredaktor

Další pokus už úspěšný nebyl a ani feeder se příliš nezlepšil. Vylovili jsme jen několik menších tloušťů a pár malých hrouzků. Jeden z nich si pak poplaval pod kačenou, ale štika už byla opatrná…

Chytali jsme až do setmění a pak šli spát na verandu blízké chatky, což jsme si přes den domluvili u majitelů. A nebyl to vůbec špatný tah. Ráno nás totiž probudil vydatný déšť. Davida v noci cosi pokousalo do víčka nad levým okem, ale statečně prohlásil, že do Českého Švýcarska pojede.

Druhý den

A jeho rozhodnutí určitě nebylo špatné. Opět jsme výpravu zahájili přívlačí a v deštivém počasí Ondra hned na první nahození chytil okounka. Ze samé radosti ho vyfotil.

Jak vidíte, začali jsme s rotačkami, ale brzy jsme je vyměnili za gumové nástrahy. Nejlépe se osvědčily křiklavé žluté a růžové, na které se nám podařilo nachytat už o něco větší kousky.

Průvodce Vláďa nás ubezpečoval o tom, že by měli být v Pavlínce také duháci nebo třeba jeseteři. Zkoušeli jsme znovu „bobkařit“, ale snahu ulovit větší ryby nám trochu kazili všežraví okounci a také perlíni. David se rozhodl ještě potrápit pěkné okouny a ve videu uvidíte, jak to dopadlo.

David byl ve svém úsudku příliš skromný, kapr měřil 57 cm.

Nachytal pak ještě další tři kapry na přívlač, zatímco Ondra s průvodcem Vláďou tvrdošíjně zůstávali na břehu u feederových prutů. Nachytali mraky perlínů.

Čas už se však nachýlil a my se s vámi musíme rozloučit. Ještě nabídneme poslední fotku, jak vznikal tento text. Pracovali jsme doslova a do písmene od vody. Jak s pruty, tak s prsty na klávesnici.

Díky, že jste byli s námi a do komentářů pod článkem třeba napište, co byste pro příště ocenili. A kdybyste měli revír, na kterých bychom se mohli jet podívat, určitě dejte vědět. Petrův zdar!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (6)

  1. Čau kluci, ať se daří! A hádám, že to Blanice nebude.

  2. Ahoj Kamile. Máš naprostou pravdu! Blanice to není 🙂

    1. Kubo, výborně. Je to Ploučnice! Gratulujeme. Na e-mail cupal@rybar.sro.cz napiste prosim sve jmeno a adresu. Od rijna Vam bude chodit časopis do schránky.

      1. Email nefunguje

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled