Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 11 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
předevčírem

Opatření proti koronaviru: Na co si dát pozor, když chcete jet rybařit do Švédska, Finska nebo Norska?

Marek iRybářství 12. července 2021 0 komentářů
rybaření ve Švédsku

foto: David Mašek

Zahraničí

Plánujete rybářskou dovolenou na sever a bojíte se komplikací kvůli epidemiologickým opatřením? Zdeněk Edelmann, majitel cestovní kanceláře Pepa, připravil pro iRybářství malý sumář toho, co musí člověk splnit, aby mohl do těchto rybářsky atraktivních zemí vycestovat.

text: Marek Kožušník

Švédsko a Finsko

Pravidla pro vstup turistů na území Švédska a Finska se průběžně mění s ohledem na vývoj epidemiologické situace i probíhající vakcinaci.

REKLAMA

Občané České republiky a Slovenska musí aktuálně při vstupu na území Švédska a Finska (včetně tranzitu) předložit Evropský digitální covid-certifikát prokazující:

  • očkování proti covid-19
  • nebo prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech
  • nebo negativní test na covid-19 ne starší než 72 hodin.

Tento digitální certifikát EU (EU Digital Covid Certificate) si vytiskněte a uložte do telefonu, přecházejí na něj postupně všechny evropské země. Certifikát si můžete vygenerovat zde (platí pro Českou republiku), slovenští rybáři pak zde.

REKLAMA

Další informace naleznete zde, zde a zde (česky).

Norsko

Na území Norska mohou vstoupit občané České republiky a Slovenska, kteří na základě platného Evropského digitálního covid-certifikátu prokáží, že mají ukončené očkování proti covid-19 nebo prodělali covid-19 v posledních 180 dnech. Tyto osoby nemusejí při vstupu do Norska vyplňovat žádný formulář ani podstupovat test.

Vstup občanů ČR a SR na území Norska bez ohledu na certifikát EU je dočasně možný od 5. července 2021 na základě epidemiologické situace v ČR a SR (rozhodnutí provádí NIPH – Norský institut veřejného zdraví každý čtvrtek a zveřejňuje po půlnoci z neděle na pondělí). Podrobné informace naleznete zde.

foto: David Mašek

Směrodatné je zařazení zemí do zelené zóny na mapě ECDC „14-day notification rate, testing rate and test positivity“, které najdete zde.

Před vstupem do Norska musejí cestující vyplnit formulář na této stránce.

Při vstupu do Norska mohou být cestující testováni antigenním testem na covid-19 (testy na hranicích zajišťují a hradí norské úřady).

I kdyby došlo k vyřazení České republiky nebo Slovenska ze „zelené zóny“, vstup do Norska bude nadále možný zcela bez komplikací všem očkovaným osobám, přesněji řečeno těm, kdo na hranicích Norska předloží Evropský digitální covid-certifikát prokazující, že mají ukončené očkování proti covid-19 (nejméně týden od druhé dávky) nebo prodělali onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech.

„Jestliže ještě nejste očkovaní, nechte se co nejdříve očkovat. Vakcín je dost a očkovací centra hlásí volné kapacity,“ říká Zdeněk Edelmann, majitel rybářské PEPA Travel Agency.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled