Fotografie
Jaroslav okomentoval VIDEO: Co se dě...
před 9 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Rybaření vesele...
před 19 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval OBRAZEM: Natura...
před 19 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Školáci pomáhaj...
před 19 hod
Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
před 4 dny

PET lahve, sklo, ale i elektrické vedení. Rybáři uklízeli odpadky na Radotínském potoce

Marek iRybářství 13. dubna 2023 0 komentářů
brigáda

foto: Pavel Vrána

ČRS a MRS

Místní organizace Českého rybářského svazu Praha-Radotín pořádala minulý víkend úklidovou akci na dolní části pstruhového revíru Radotínský potok 1.

text: Pavel Vrána

I přes nepřízeň počasí se sešlo přibližně 20 statečných dobrovolníků a dobrovolnic všech věkových kategorií. Kvůli rannímu deštíku a zvýšené hladině potoka se místy sbíralo doslova s nasazením života. Díky brodícím botám a dlouhým gumovým rukavicím jsme sbírali odpadky na hladině i pod hladinou, na březích a v přilehlém okolí.

REKLAMA

Začali jsme na úrovni zastávky MHD „Safírová“ a postupovali směrem k cementárně, po obědě jsme pokračovali v oblasti nad zastávkou MHD „Lomy“. Hlavní část odpadků tvořily jako obvykle plasty, které ve formě měkkých obalů, PET lahví a kelímků, které tak snadno unáší voda i vítr. Brzy se ukázalo, že naše minulá brigáda velmi pomohla: ubylo velkých a těžkých kusů odpadu.

brigáda
foto: Pavel Vrána

Největším „úlovkem“ byl tentokrát hodně starý vršek sloupu elektrického vedení s mnoha porcelánovými izolátory. I ten se nám podařilo dotáhnout k silnici. Těší nás, že jsme nalezli a odstranili z přírody hodně keramických a skleněných střepů, o které se mohou snadno zranit zvířata i děti.

REKLAMA

Našli jsme dokonce i velkou nádobu s motorovým olejem. Celkově se nám podařilo posbírat několik desítek velkoobjemových pytlů odpadu. Ty byly shromážděny na 2 sběrná místa, odkud se ve spolupráci s MČ Radotín odvezly k ekologické likvidaci.

odpadky
foto: Pavel Vrána

Tímto chceme vyjádřit vřelé díky všem těm, kdo neváhali přiložit ruku k dobrému dílu a také všem, kteří přispěli k zajištění pracovních pomůcek, občerstvení i k dobré náladě. Na závěr patří poděkování také MČ Radotín za zajištění pytlů a finální likvidaci odpadků.

Věříme, že tak jako potok spojuje všechny, kdo žijí v jeho okolí, společná práce na dobrém díle spojuje lidi napříč věkovými kategoriemi a profesemi. Těšíme se i z dobré spolupráce s MČ, která, jak se ukazuje, má smysl a přináší bohaté ovoce. Proto se již nyní těšíme na další ročník této již tradiční akce.

brigáda
foto: Pavel Vrána
brigáda
foto: Pavel Vrána
odpadky
foto: Pavel Vrána
odpadky
foto: Pavel Vrána
odpadky
foto: Pavel Vrána
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled