Fotografie
Jaroslav okomentoval Chlapský tatará...
před 5 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vykradl auto ry...
před 5 hod
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
před 18 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 21 hod
Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
včera

Pohár předsedy ČRS, den druhý: Prokletý konec kanálu, 350 ulovených ryb a úžasná noc pro některé týmy

Marek iRybářství 15. října 2021 0 komentářů
kapr

foto: Miroslav Poupa

Novinky

V pátek už nepršelo, zato začalo silně foukat, a to od konce kanálu k jeho začátku. To ještě prohloubilo trápení týmů v sektoru A na konci kanálu, kde jsou k deváté hodině ranní, kdy se stanovilo další průběžné pořadí, stále dva týmy bez jediného úlovku – po zhruba třiadvaceti hodinách.

text: Marek Kožušník

„Byly týmy, které nachytaly za noc přes dvacet ryb. Rozhodně není nic rozhodnuto, ve hře je minimálně deset týmů. Kluci na dvanáctce (MO Brandýs n/L – Bejs Fish, kteří ulovili zatím největší rybu závodu) měli včera při poslední aktualizaci čtyři ryby. Přes noc jich udělali 24. A do toho malé nebodované. Jak asi budou v tomhle tempu vypadat pozítří?“ usmívá se hlavní pořadatel Miroslav Poupa.

REKLAMA

váha
foto: Marek Kožušník

Zajímavý souboj

Rozdíl mezi průběžně sedmým týmem MO Benátky n/J – Kovadlina/Tropic Fishing a prvními MO Brandýs n/L – Bejs Fish je pouhých 20 kg, což slibuje zajímavý souboj. Počet úlovků bude navíc nejspíš stoupat. „Většinou to graduje. Počasí slibuje, že nemá přijít něco, co by mělo úplně otočit aktivitu ryb,“ říká Miroslav Poupa.

Boj o sektor

A pak je tu prokletý konec kanálu, kde jsou stále dva týmy bez úlovku – místa 1 a 4. Na dvojce mají dvě ryby, na trojce pět ryb. „Ono je to mrtvé až do desítky, to je zhruba 600 metrů. Deset týmů, čtvrtina startovního pole. Tam bude zase na druhou stranu boj o sektor,“ popisuje Miroslav Poupa.

REKLAMA

stan
foto: Marek Kožušník

Startovní pole je rozdělené na tři sektory. Tým, který se umístí na bedně, nemůže vyhrát sektor. Sektor vyhraje tým, který tam má nachytáno nejvíc. „Takže týmy, které jsou v první třetině kanálu, kde se chytá málo ryb, jsou pořád ve hře o sektor.  Je to takové B finále,“ říká Miroslav Poupa.

Co se týká průběžného čela závodu, není podle něj na prvních devíti průběžných pozicích žádné překvapení. „Jsou tady týmy, které nachytají vždycky víc než ostatní,“ říká.

rybáři
foto: Miroslav Poupa

Třetina závodu

Jak hlavní organizátor hodnotí prvních 24 hodin závodu? „Jsem spokojený, protože se chytají ryby. Je to samozřejmě fuška pro rozhodčí. Za třetinu závodu jsme na 350 rybách. Takže myslím, že tisíc ryb celkem je reálný odhad. Včera bylo vidět, že je to rozplašilo, byly nesvé z toho, co se děje, teď zjistily, že je tu žrádlo a začaly bagrovat,“ hodnotí Miroslav Poupa.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled