Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 2 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera

Pořádné drama během posledních dvou nocí Stairs2Hell: Úžasný finiš Poláků vedl k vítězství!

Marek iRybářství 11. října 2021 0 komentářů
rekordní kapr

Tým Sonik sports & Eko baits team Poland s rekordním kaprem o hmotnosti 29,82 kg. Foto: European Carp Fishing Association

Novinky

Na Novomlýnské nádrži v sobotu ráno skončil pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Zvítězil polský tým Sonik sports & Eko baits team Poland, který ve čtvrtek ještě nebyl ani v první desítce celkového pořadí. Poláci navíc ulovili největšího kapra (o hmotnosti 29,82 kg) Novomlýnské nádrže vůbec.

text: Marek Kožušník

Pořadatelem závodu, na kterém startuje naprostá rybářská špička z celé Evropy, je společnost European Carp Fishing Association ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. Trval od soboty 2. října do soboty 9. října.

REKLAMA

V tomto závodě se hodnotí součet hmotností třech největších kaprů, které daný tým uloví. Bodovanou rybou je kapr přesahující 7 kilogramů. Díky tomu jsou závody napínavé až do poslední chvíle, protože jedna velká ryba dokáže zamíchat celým pořadím. Dále se hodnotí tzv. „těžba“, což znamená, že ohodnocený bude i tým s nejvyšším součtem ulovených kaprů nad 7 kilogramů.

kapraři
Tým Ufo fishing, foto: European Carp Fishing Association

Ještě ve čtvrtek 7. října neměl polský tým Sonik sports & Eko baits příliš velké šance na celkové vítězství, ovšem předposlední noc závodu vše změnila.

REKLAMA

„Kluci zažili neskutečnou noc. Chytili nejen největší rybu závodu za celou dobu, co závod Stairs2Hel probíhá, ale chytili i oficiální rekord celého jezera, 29,82 kg. A ještě o chvíli později chytili další rybu, 20,46 kg,“ řekl ambasador závodu Jakub Vágner.

„To, co se stalo v noci, byl prostě sen. Spali jsme jenom dvě hodiny a stále tomu nemůžeme uvěřit. Chytit třetí velkou rybu by bylo skvělé a myslíme si, že to je dost možné,“ řekl člen polského týmu.

V pátek už byl polský tým na průběžném 4. místě (29,82 – 20,46 – 16,68, tedy 66,96 kg). Prvenství držel prozatím český tým Ufo fishing se součtem tří nejtěžších ryb 71,01 kg, především díky dvěma obrovským kaprům o hmotnosti 26,72 a 25,2 kilogramů. Na paty mu ale šlapal tým Carp only 2 se součtem 70,45 kg. Do konce závodu zbývala poslední noc.

Polský tým během poslední noci štěstí neopustilo. Chytili vytouženou velkou rybu o hmotnosti 24,13 kg a dostali se do čela závodu. Se součtem 74,41 kg (29,82 – 24,13 – 20,46) si už prvenství uhájil. Se stříbrnou příčkou se nakonec museli spokojit domácí Ufo fishing (71,01 kg) před Carp only 2 (70,45 kg).

kapr
Tým Carp only 2, foto: European Carp Fishing Association

Závod Stairs2Hell má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastnilo 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získal 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč.

Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

Pálava
foto: European Carp Fishing Association

Během závodu se týmům podařilo ulovit 319 bodovaných ryb o celkové hmotnosti přes 4,1 tuny, největší rybou je kapr o hmotnosti 29,82 kg, kterého ulovil tým Sonik sports & Eko baits team Poland. Průměrná hmotnost úlovku byla 13,12 kg.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled