Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Pravda, nebo lež? Úhoř a plandavka

strunc 20. srpna 2019 0 komentářů

Šupiny

Text: Jozef Májsky, foto: autor, David Štrunc

Mezi rybáři patří při lovu úhořů k nejoblíbenějším nástrahám rousnice, pak mrtvá rybka nebo rybí filety. Nevzpomínám si ale, že by někdo chytil úhoře přívlačí.

Tedy až na mého kamaráda, který měl kromě štěstí i svůj první rybářský lístek a k němu mu rodiče koupili bambusový prut a malý naviják Rex. Koncem léta se rozhodl zkusit štěstí s plandavkou ve tvaru slzy, která měla pěkné červené očko.

REKLAMA

Já, protože jsem neměl takové náčiní, jsem mu dělal asistenta. Bylo to přes den, nějak po poledni, tedy v čase nepříliš vhodném k lovu dravých ryb na přívlač. Žádná štika o jeho kousek plechu, kterému jsme říkali blinkr, ani nezavadila. Štěstí se na něj ale nakonec usmálo a na tuto asi 5–6 cm dlouhou plandavku chytil pěkného, zeleně zbarveného úhoře.

Protože jsme se s touto rybou nikdy nesetkali a nebyli si jisti, zda to není nějaký vodní had, navštívili jsme staršího rybáře, který nás ubezpečil, že se jedná o úhoře. Ovšem jenom se usmál a myslel si své, když jsme ho přesvědčovali, že byl chycený na blinkr. Jestli nám jeho maso tehdy chutnalo, to si už ale nepamatuji.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled