Pražští rybáři získali v okolí Dobříše dvanáct nových rybníků, k rybolovu jsou však vhodné pouze čtyři. Na jenom z nich můžete rybařit už od středy 8. dubna.

Text: David Štrunc, foto: Zdeněk Mužík

Nevíte, kam zítra nebo o víkendu na ryby? Zkuste úplně novou sportovní vodu, kde ještě nikdo nelovil. Pražským rybářům se totiž povedlo získat nové rybníky u Dobříše.

Na rybářském revíru Voznický velký (401 023) nebyl sportovní rybolov přerušen a na rybníce Voznický malý (401 222) byl zahájen už v březnu. V pondělí 6. dubna se nasadily ryby do Sychrovského rybníka (401 224), který má rozlohu 20 hektarů. Na tomto rybníku se začíná lovit od středy 8. dubna. Ryby se sem budou vzhledem k velké rozloze doplňovat pravidelně, rybáři se proto nemusí bát, že by se postupně vychytaly.

O něco později se k rybolovu otevře ještě Vackův rybník. Od kdy však bude pro rybáře k dispozici, zatím není známo.

Celkově mají tyto nové rybníky pro sportovní rybolov rozlohu 43, 4 hektarů. Pražští rybáři se tedy mohou těšit na krásné, rozlehlé vodní plochy. A nejen Pražští rybáři, vždyť na takovou sportovní vodu se může přijet podívat i majitel celosvazové či republikové povolenky…

Pokud by vás zajímalo, jak k těmto rybníkům Pražští rybáři přišli, můžete si přečíst celý příběh na jejich stránkách.

Napsat komentář