Fotografie
Jaroslav okomentoval Losos čočkovém ...
před 21 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Lín obecný...
předevčírem
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Amur bílý...
předevčírem
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Sumec velký...
předevčírem

Představujeme ambasadory Adventer & fishing

Marek iRybářství 13. září 2022 0 komentářů

Miroslav Vojtek, foto: Adventer & fishing

Komerční články

Roman Kuřil a Miroslav Vojtek se stali ambasadory nové české značky rybářského oblečení Adventer & fishing. Co je k tomu vedlo a proč má podle nich šanci od samého začátku konkurovat světovým výrobcům? Nejen to se dozvíte v krátkém rozhovoru s oběma známými rybáři.

text: www.adventerfishing.com / Instagram: @adventerfishing

Roman Kuřil

Rybaření se věnuje od dětských let. Z pouhé kratochvíle se vyvinul oblíbený koníček, který později přerostl v celoživotní vášeň. Pro Romana nepředstavuje rybaření pouze volnočasovou aktivitu, ale také zdroj obživy. Momentálně působí ve Španělsku, které platí za jednu z nejlepších rybářských destinací v Evropě. Zde se již několik let věnuje lovu dravých ryb.

REKLAMA

Jakému rybolovu se nejčastěji věnuješ?

Aktivnímu rybolovu všech sladkovodních dravých ryb z lodi. V posledních letech jsem si oblíbil přívlač s umělou nástrahou, ale mojí srdcovkou zůstává vertikální lov sumců s pomocí nejmodernější sonarové technologie a vábničky.

Roman Kuřil s přítelkyní Lenkou, foto: Adventer & fishing

Dá se rybařinou uživit?

Naštěstí pro mě ano. Mým primárním výdělkem je práce rybářského průvodce – tímto bych vás rád pozval do některé z destinací ve Španělsku, kde působím. Na moderně vybavené přívlačové lodi se postarám o váš nezapomenutelný zážitek. Veškeré potřebné informace najdete na mých stránkách www.rkfishing.cz.

REKLAMA

Proč je důležité mít při lovu kvalitní oblečení?

To je jednoduché. Platí, že neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený rybář. Proto je pro mě velice důležité mít kvalitní, funkční, a hlavně flexibilní oblečení s moderním designem, ve kterém se budu stejně dobře cítit jako vypadat.

Jaké vlastnosti má mít správné rybářské oblečení?

Funkčnost, tedy aby mě i v zimním období udrželo v teple, suchu a také aby mělo dostatečně prodyšnou membránu. Flexibilitu, což znamená ideální kombinaci základních, středních a svrchních vrstev, které mi umožní maximálně aktivní pohyb na lodi. A důležitý je také design, moderní vzhled, který zaujme svou originalitou a kombinací barev.

Čím tě značka Adventer & fishing zaujala, že jsi přijal pozici jejího ambasadora?

Být ambasadorem pro mě není nová zkušenost. Přes pět let jsem byl tváří dánské značky, která patří v rybářském oděvním průmyslu k evropské špičce. Z této pozice jsem však odešel, abych podpořil vznikající českou firmu Adventer & fishing. Jelikož se zároveň podílím na vývoji jejích produktů, vím, že se od samého začátku dokáže rovnat vyhlášeným světovým značkám.

Roman Kuřil, foto: Adventer & fishing

Na jaký úlovek nikdy nezapomeneš?

Rybařina je pro mě především o zážitcích a vzpomínkách, takže úlovků, na které nezapomenu, mám stovky. Ale pokud bych měl vypíchnout jeden, pak je to úlovek žlutého sumce nazývaného Mandarín. Těchto exemplářů je na celém světě jen malé množství. Dlouho jsem o tomhle úlovku snil a čekal na něj. A povedlo se! Sumec mi dopřál dlouhý, silný souboj v proudu řeky, který trval 20 minut. Tato nádherná a výjimečná ryba měřila krásných 225 centimetrů a vážila zhruba 70 kilogramů.

Kde tebe a tvé úlovky můžeme sledovat?

Instagram: @Roman_kuril_fishing

Facebook: Roman Kuřil

Web: www.rkfishing.cz

YouTube: Pár na rybách (společný kanál s přítelkyní Lenkou, kde prezentujeme náš autentický rybářský život).

Miroslav Vojtek

Rybařit začal už ve čtyřech letech, kdy lovil spolu s dědou na své milované řece Ohři. Dnes se rybaření věnuje na plný úvazek, pracuje jako rybářský průvodce po Česku. Ryby jsou pro něj tak mnohem víc než pouhým koníčkem. Sám rybaření nazývá životním stylem. Ač jeho hlavní působiště představují tuzemské řeky, miluje také poznávání a cestování za rybami po celém světě. Plní si tak své rybářské sny.

Miroslav Vojtek, foto: Adventer & fishing

Jaký druh rybolovu preferuješ?

Nevyhýbám se žádnému ze stylů a technik rybaření. Dokonce dělám průvodce při lovu kaprů či sumců. Ale nic se nevyrovná mé nejoblíbenější přívlači. Tomu nádhernému a nepopsatelnému spojení rybáře s nástrahou. A když přijde razantní záběr od té správné ryby, máte zážitek na celý život.

Přijal jsi pozici ambasadora značky Adventer & fishing. Čím si tě získala?

Několik let jsem byl dovozcem a českým ambasadorem známé americké značky rybářského oblečení. Spolupráci jsem však musel ukončit kvůli špatné komunikaci a problémům s dodávkami do Evropy. Nedlouho poté se mi ozval kamarád, že by mi rád ukázal super oblečení. Jakmile jsem zjistil, o co jde a jak dlouho se oblečení Adventer připravovalo a testovalo, než vyrazí do světa, okamžitě mě to nadchlo. Rád budu reprezentovat a podílet se na tvorbě značky, u které vím, že chce být nejlepší a odlišit se od konkurence.

V čem spatřuješ hlavní rozdíly  a výhody oblečení Adventer & fishing oproti konkurenčním značkám?

Vyzkoušel jsem už řadu značek kvalitního a funkčního oblečení nejen na rybaření. Když jsem viděl, s jakou precizností se oblečení Adventer vyrábí a kolik testování absolvovalo, okamžitě jsem věděl, že se tento brand s přehledem vyrovná konkurenci na trhu. A to včetně světoznámých značek. Věřím, že o Adventer & fishing ještě hodně uslyšíme, a to nejen v rámci evropského trhu.

Komu a do jakých podmínek bys oblečení Adventer & fishing doporučil?

Oblečení Adventer je vyvinuté tak, aby ustálo ty nejextrémnější podmínky, které vás mohou potkat na vodě i na souši. Nabízí velký výběr solárního oblečení do extrémních teplot, vysoce nepromokavých kompletů, brodících kalhot, polarizačních brýlí, bot a mnoho dalšího. Osobně bych tuto značku doporučil všem, kdo milují svůj koníček a chtějí si rybaření nejen užít, ale také se cítit cool.

Na jaký úlovek nikdy nezapomeneš?

Mým nejcennějším úlovkem je nádherný pstruh ze Slovinska, kterého se mi podařilo chytit při lovu hlavatek. Potočák byl křížený se pstruhem mramorovým. Měřil 94 centimetrů a vážil okolo 10 kilogramů. Nevídaná ryba úctyhodných rozměrů, u níž se mi rozbušilo srdce i při pohledu na fotku.

Kde tebe a tvé úlovky můžeme sledovat?

Instagram: @miroslavvojtekfishing

Facebook: MV fishing

Web: www.mvfishing.cz

YouTube: MV fishing

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled