Fotografie
Petr dal lajk úlovku od Petr...
před 5 hod
Fotografie
novotny.vojtech11@gmail.com dal lajk úlovku od Tadeáš Novotný (4 roky)
před 10 hod
Fotografie
Marek dal lajk úlovku od Kryštof...
včera
Fotografie
Ondřej dal lajk úlovku od zdenek.tupec@se...
předevčírem
Fotografie
Kryštof přidal úlovek Pstruh obecný...
předevčírem

Pstruh s hříbky

strunc 0 hodnocení
Recepty

Text: Milan a Jana Janouškovi

Potřebujeme:

  • pstruh
  • sůl
  • citron
  • provensálské koření
  • plátky hříbků
  • Sýr
  • smetana

Postup:

Pstruha vykucháme, osušíme, dostatečně osolíme, pokapeme citronovou šťávou a okořeníme provensálským kořením. Grilujeme nebo pečeme na másle v troubě společně s plátky hřibů, či jiných hřibovitých hub.

Volte čerstvé houby, sušené či konzervované nejsou vhodné. Když se po několika minutách maso loupe od kosti, pstruha opatrně vykostíme tak, že rybu na boku po celé délce rozřízneme až na páteř. Potom vidličkou napíchneme u ocasu páteř a až k hlavě páteř opatrně navíjíme na vidličku. Pomáháme si nožem.

Zároveň s páteří odstraníme hlavu a ostatní ploutvičky. Na pánvi zůstanou pouze filátka z ryby. Takto lze postupovat i při konzumaci ostatních celých ryb. Je to velmi jednoduché, elegantní a u stolu si určitě získáte větší respekt, než když budete rybu krájet jako řízek.

Zapékací misku vymažeme máslem a rozložíme do ní filátka ze pstruha. Hospodyňky, nezapomeňte na maso z líček ha hlavě ryby! Na rybu poklademe plátky hříbků, posypeme strouhaným uzeným sýrem, zastříkneme sladkou šlehačkou a necháme v rozpálené troubě či grilu krátce zapéct – zatáhnout. Servírujeme s čerstvou petrželkou a třeba pečenými brambory.

-

Hodnocení receptu (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled