Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
včera
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
včera
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

Punčoška, svůdné řešení

strunc 22. srpna 2019 0 komentářů

Poznávání

Text: Jakub Mrva, foto: autor, Roman Heřman

Myslím, že jsem našel způsob, který zabije obě mouchy jednou ranou. Balte pelety do dámských silonek. Peletu vložím do silonky, tu kolem ní natáhnu a uvážu bavlnkou obyčejným uzlíkem. Bavlnka je výborná v tom, že se ve vodě její uzlíky nerozvazují.

Pro jistotu ještě oba konce prošiji pomocí prošívací jehly přes punčochu pod uzlíkem, aby se přece jenom punčocha z uzlíku neprotáhla, ještě jednou vše pořádně zauzluji a silonku odstřihnu. Oba konce bavlnky neodstřihávám, ale s jejich pomocí přiváži punčošku ke kovovému kroužku , který je přivázaný na vlasu k háčku. Mám vyzkoušené, že takto nastražená peleta (s příchutí halibut o průměru 20 milimetrů) vydrží i přes půl dne.

REKLAMA

Korek vyrobí plovoucí nástrahu

S nápadem jsem si pohrával i nadále a zjistil jsem, že punčošku mohu použít v mnoha variantách a s tolika druhy nástrah, kolik mě napadne. Třeba mohu měnit barvu silonky. Vložit do ní ne jednu velkou peletu, ale i malou, nebo několik malých a měnit tak velikost nástrahy. Taky nemusím punčošku plnit peletou, ale jinými dobrotami. Osobně ještě používám měkčené pelety, které se dají napíchnout na háček, nebo psí granule. Některé pouze sekám, jiné strouhám jako sýr na struhadle a plním upravenou injekční stříkačkou. Dále ji mohu plnit rozemletým partiklem. Nebo mohu přidat kousek korku, abych vyrobil plovoucí nástrahu. Jak vidíte, možností je neomezeně.

Výhody a nevýhoda

Největší výhodou je, že přes její očka se do vody uvolňují chutě bez překážek a napnutá silonka drží nástrahu stále pohromadě. Jednu nevýhodu jsem ale při loňském zkoušení přece jen objevil. Silonka, a to znají především ženy, se velice jednoduše zadrhává a tím vznikají nevzhledná oka.

REKLAMA

My rybáři nic takového nemusíme řešit, ale nesmíme zapomenout na skutečnost, že v blízkosti naší silonky je ostrý háček. Při náhozu by se o ni mohl zachytit a montáž by pak nebyla nejlepší. Proto při nahazování háček zapichuji do PVA punčochy s návnadou nebo do kukuřičné řepky, která se ve vodě rozpustí stejně jako PVA pěna.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled