Teprve sedmnáctiletý Stanislav Blažka ukázal, že v rybařině na věku rozhodně nezáleží! Svým dvaatřicetikilovým kaprem pokořil všechny dosavadní tuzemské rekordy. Největší problém byl dostat kapra do lodě, přiznává šťastný lovec. Kapr byl uloven už v roce 2018, letos byl však uznán Muzeem rekordů a kuriozit za nejtěžšího chyceného kapra na svazové vodě.

Text: David Štrunc

Několik dní před samotným lovem zakrmoval Blažka lovné místo boiliem. Při lovu použil dvě kuličky, obě měřily 24 mm. Když přišel záběr, mladý rybář ještě nevěděl, co ho čeká.

„Když kapr zabral, měl jsem pocit, že to bude větší ryba. Člověk nikdy neví, jak dlouho ji bude zdolávat. Tohle byl ale naštěstí kratší souboj, rychle se unavila,“ vzpomíná Blažka na dvacetiminutový souboj, po kterém následovaly další těžkosti.

Kapra se mu totiž podařilo dostat do lodi až na třetí pokus. To ale ještě netušil, že si ke břehu veze kapra, který ho zapíše do české historie. Po zvážení na břehu se nestačil divit, váha ukázala neskutečných 32 kilogramů, což znamená nový český rekord ze svazové vody!

Následovalo focení, krátké video a pak už kapr putoval zpět do své domoviny. Stanislav revír neprozradil, ale i přes to se třeba povede Fantastika, jak kapra nazval, ulovit někomu z vás.