Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
včera
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 4 dny

Rybář vynadal manželce, že mu koupila boilie z bazaru. A v březnu na ně ulovil kapra 20 kg!

strunc 2. dubna 2020 0 komentářů

Šupiny

Text: Radek Muller, foto: autor

V neděli ráno jsem se rozhodl, že na ryby přeci jen vyrazím. Původně jsem měl namířeno k blízkému revíru, ale nějak mě to táhlo na pískovnu, a tak jsem tomu zvláštnímu volání podlehl.

Po příjezdu jsem váhal, jestli mám vůbec nahazovat. Zima, vítr, no zkrátka počasí, že by ani psa nevyhnal. Nakonec jsem si našel místo v závětří a nahodil co nejdál to šlo.

REKLAMA

Místo jsem prokrmil jen trochou nadipovaného boilie. Po dvou hodinách, kdy se nic nedělo, jsem pár kuličkami přikrmil. Po dalších skoro dvou hodinách přišlo konečně zapípání znamenající jízdu. Ta sice po krátké době skončila, záhy se však dostavil „padák“ a mně se rozbušilo srdce jako o závod.

Ihned po zvednutí prutu jsem tušil, že má ryba minimálně 10 kg. Zezačátku příliš nebojovala, ale to se změnilo, jakmile se dostala blíž ke břehu. Souboj trval už deset minut a já stále nevěděl, kdo je mým protivníkem. Celou dobu jsem se bál, že se mi vyřízne a já si ji přál aspoň zahlédnout.

REKLAMA

Nakonec se mi podařilo rybu unavit a dostat do podběráku. Až když v něm kapr byl, došlo mi, že mám před sebou svůj životní úlovek. Ryba se mi ani nevešla do podložky! Ocas jí zůstal koukat ven. Nechtěl jsem rybu dlouho držet na suchu, a tak jsem se ihned vrhl na vážení. Váha ukázala krásných 20 kg. Můj dosavadní rekord!

Nejvíc mě těší, že jsem v březnu ulovil čtyři větší kapry (7, 9, 12 a 20 kg) na boilie, které mi koupila manželka na internetu v rybářském bazaru. Chtěl bych jí za to poděkovat, protože jsem jí za to nejdříve vynadal

Na toto místo bych si nikdy nesedl, kdyby nebylo tak ošklivé počasí. Občas člověka podmínky donutí změnit svoje návyky a to přináší spoustu nečekaných situací. Nejvíc mě těší, že jsem v březnu ulovil čtyři větší kapry (7, 9, 12 a 20 kg) na boilie, které mi koupila manželka na internetu v rybářském bazaru.

Chtěl bych jí za to poděkovat, protože jsem jí za to nejdříve vynadal. Na tuto značku jsem nechytal a měl jsem to zprvu za vyhozené peníze. Nicméně se ukázalo, že rybám opravdu chutná. A to vše jen díky mé ženě. Od této chvíle už na jiné boilie nebudu chytat.

Petrův zdar!        

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled