Fotografie
Jaroslav okomentoval VIDEO: Co se dě...
před 8 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Rybaření vesele...
před 18 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval OBRAZEM: Natura...
před 18 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Školáci pomáhaj...
před 18 hod
Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
před 4 dny

ČRS poslal 650 tisíc korun poničeným obcím, přidávají se i další rybáři

Marek iRybářství 15. července 2021 0 komentářů
tornádo na Moravě

Zničený dům rodiny Šebestových, foto: Libor Exner

ČRS a MRS

Lidem v obcích postižených ničivým tornádem z 24. června pomáhají i rybáři. Český rybářský svaz poslal 650 tisíc, přidávají se i jednotlivé místní organizace.

text: Marek Kožušník

„Mezi čtyři nejvýznamněji zasažené obce (Moravská Nová Ves, Mikulčice, Hrušky a Lužice) bude rovným dílem rozděleno celkem 650 tisíc korun. Dar je adresován přímo do rozpočtu těchto obcí,“ píše se na webu Českého rybářského svazu.

REKLAMA

Na celkovou částku 650 tisíc korun přispěly ze svých prostředků Republiková rada ČRS, ÚS města Prahy, Východočeský ÚS, Západočeský ÚS, Severočeský ÚS.

Nad rámec této společné iniciativy přispěly nebo přispějí finančními částkami tornádem postiženým obcím, včetně obce Stebno na Lounsku, i některé další územní svazy a místní organizace ČRS.

REKLAMA

„Pevně věříme, že i tyto dary pomohou obyvatelům postiženým touto přírodní katastrofou k co nejrychlejšímu návratu k normálnímu životu,“ říká Tomáš Kočica, mluvčí ČRS.

Rybáři ze Soutic přivezli peníze a pomáhali odklízet trosky

Pomáhají i ostatní. Rybáři ze středočeské MO Soutice rozhodli na své schůzi dne 2. července 2021 poskytnout tornádem postiženým obyvatelům jižní Moravy finanční výpomoc ve výši 10 tisíc korun.  Peníze dovezl na Moravu hned 4. července Libor Exner, hospodář MO Soutice. Pak ještě dva dny pomáhal uklízet trosky domů. Finanční dar soutických rybářů převzala paní Zuzana Šebestová z Moravské Nové Vsi, které tornádo zničilo dům.

pomoc rybářů
Paní Šebestová a hospodář MO Soutice Libor Exner, foto: archiv Libora Exnera

„Kolega tam má poblíž kamaráda, který nám dal tipy. My sami v oblasti nikoho neznáme, chtěli jsme peníze dát tomu, kdo je opravdu potřebuje. Nakonec jsme se rozhodli pro Šebestovy. Je to mladá rodina, mají rok a půl starého kloučka a v listopadu čekají další mimčo,“ říká pro iRybářství Libor Exner.

Peníze předal Libor Exner v Moravské Nové Vsi, pomáhal ovšem jinde, v malé vesničce Pánov. „Ve větších městech, jako je Nová Ves, Lužice nebo Mikulčice, už pomáhá lidí dost, ale jinde je to trochu zapomenuté, takže jsme jeli pomáhat právě do Pánova,“ vysvětluje Libor Exner.  

trosky po tornádu
foto: archiv Libora Exnera

„Když to člověk vidí na vlastní oči, je to tragédie. Přišlo mi to jako po bombardování, všechny domy bez střechy,“ dodává Libor Exner.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled