Světový den vody, který připadá na 22. března, se kvapem blíží. Oslavte toto výjimečné datum rybařením. Přinášíme tipy na výbavu, díky které bude rybolov perfektním zážitkem. Odpočiňte si, zarybařte a vychutnejte si chvíli jen a jen pro sebe. Je čas vyrazit na ryby!

Komfortní křeslo je základ

Abyste mohli rybolovem nerušeně strávit v přírodě klidně celé hodiny, je třeba myslet na důležité pohodlí. Jedině tak můžete střídat stání s příjemným posezením.

Základem je tedy pohodlné a kvalitní rybářské křeslo. To by mělo být samozřejmě skladné, nejlépe skládací. Oproti stoličce je křeslo vybavené područkami a opěradlem, takže vám poslouží nejen při potřebě posezení, ale také pohodlí.

Využijete ho dokonce i na zahradě, při kempování či cestování. A jak jej správně vybrat? Posuďte své možnosti přepravy a vyberte křeslo ideální skladové velikosti, vhodné hmotnosti i nosnosti. Právě nosnost je důležitým specifikem výběru – berte v potaz také rybářské oblečení, které budete mít na sobě.

TIP: Kdy vybrat raději lehčí a menší rybářskou stoličku?
Pokud se mezi revíry pohybujete a nezakládáte tábor na jediném místě.

A co když bude pršet

Rybařit se dá i za deště, proto je třeba myslet také na rybářský přístřešek nebo deštník, který vás ochrání před nepřízní počasí. Díky němu si budete moci vychutnat krásný jarní déšť, aniž byste přišli o vlastní pohodlí. Nabízí se základní deštník, deštník s bočnicemi nebo luxusní přístřešky, z nichž některé dokonce obsahují moskytiéru. Čím luxusnější kousek, tím komfortnější pobyt u vody.

A jak rybaříte rádi vy?

Rybaření přes noc? Žádný problém

Chystáte se na rybářský maraton nebo jen chcete u vody přespat a chytat ryby brzy z rána? Aby se vám v přírodě dobře spalo, je vhodné mít kvalitní rybářské lehátko. To vás izoluje od studené země a nabízí základní zázemí pro ničím nerušený spánek. Lehátka bývají často k dostání v atraktivním designu. Tvoří je samozřejmě lehká konstrukce, která vám opět usnadní jejich přepravu. Výhody? Lehátko opět nemusíte využít jen při rybolovu. Hodí se také pro přespání pod širákem nebo pro kempování s rodinou. Vyrazte na cesty!

TIP: Základem pro přespání v přírodě je kvalitní spacák.
Nepodceňujte výběr spacího pytle. Vybavte se na noc dobrým spacákem a termo prádlem, jedině tak se nocování nezmění na studené a nepříjemné přečkání do rána.

Polarizační brýle udělají dobrou službu

A co dál? Nezapomeňte do výbavy zahrnout také praktické polarizační brýle. Mají nejen UV ochranu, ale díky polarizačnímu filtru lépe vidíte, co se děje pod hladinou. Filtr totiž odstraňuje nežádoucí odlesky, a tak získáte přehled… a náskok před rybami. Navíc ani ostré ranní slunce nebude mít šanci. Brýle využijete po celé léto…tak vyberte ty pravé!

Rybaření se vším všudy

Pokud patříte mezi vášnivé rybáře a chcete u vody strávit co nejdelší čas, určitě se nespletete s výběrem bivaku. Ten na rozdíl od přístřešku nebo stanu nabízí veškerý komfort. Bivaky bývají vyrobeny z odolného materiálu, mají slušný vodní sloupec a občas i doplňky, které jsou určeny právě pro rybáře.

Plusem bývá také prostornost, která vám umožní umístit tu lehátko, tu výbavu, zkrátka vše, co potřebujete k pořádnému kempování přímo u vody. Nakonec se vší tou výbavou založíte takový bivak, že i ryby budou chtít kempovat s vámi.