Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Termín pro zaplacení členského příspěvku členů ČRS se kvůli koronaviru posouvá

Ondřej Cupal 25. března 2020 1 komentářů

ČRS a MRS

Text: Ondřej Cupal, foto: autor

V České republice panuje kvůli Covid-19 stav nouze, zavedena je navíc karanténa. Lidé by se měli vyvarovat veškerého zbytečného pohybu a na veřejnosti se objevovat pouze v nejnutnějších případech. Proto jsou uzavřené i místní organizace, na kterých se členský příspěvek hradí.

S přihlédnutím k těmto událostem předseda ČRS dr. Karel Mach navrhl mimořádné opatření, díky němuž se termín zaplacení členského příspěvku odsouvá. „Rozhodnutí odložit termín pro platbu členských známek je vzhledem k současné situaci nejlepším řešením. V této nelehké době nechceme a nemůžeme riskovat zdraví rybářů a funkcionářů místních organizací tím, že je budeme nutit k návštěvě místní organizace, i pokud by to podmínky stanovené nařízením vlády v nadcházejících týdnech dovolily. Až se situace stabilizuje, Republiková rada samozřejmě toto opatření reviduje,“ konstatoval předseda ČRS dr. Karel Mach.

REKLAMA

V této nelehké době nechceme a nemůžeme riskovat zdraví rybářů a funkcionářů místních organizací tím, že je budeme nutit k návštěvě místní organizace

dr. Karel Mach, předseda ČRS

Odložení termínu splnění členských povinností není jediné opatření, které se v souvislosti s koronavirem rybářů týká. Tento týden vydalo Ministerstvo zemědělství nařízení, že po dobu nouzového stavu je možné lovit i s propadlým rybářským lístkem – pokud jeho platnost skončila po 1. březnu 2020 (o znění jsme vás informovali zde). Český rybářský svaz rovněž zastavil konání členských schůzí, rybářských závodů i kroužků pro děti.

REKLAMA

„Děkujeme ministerstvu za aktivní přístup a rychlé vydání tohoto stanoviska. Tuto věc jsme s jednatelem ČRS a zástupci státní správy intenzivně řešili a jsme rádi, že se návrh povedlo ve velmi krátké době prosadit do praxe,“ dodal Mach.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Je fajn, že se daří podobné věci na ministerstvu prosazovat, Svaz má čtvrt milionu členů a je dobře, že má na ministerstvu pozice a vliv. Palec nahoru!

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled