Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 2 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera

Testovali jsme: Prut na kapry Caperlan Xtrem 9 Full Cork

Marek iRybářství 24. listopadu 2021 0 komentářů
caperlan

foto: Zdeněk Hofman

Komerční články

Ve své kategorii má prut Caperlan Xtrem 9 Full Cork příjemnou akci při zdolávání větších ryb, pro které je určen. Pro daleké hody se nejlépe osvědčila zátěž o hmotnosti 100-110 gramů. Při vhodných povětrnostních podmínkách lze bez problému nahodit více než sto metrů.

text: Zdeněk Hofman (komerční prezentace)

K testování jsme použili prut o délce 360 cm/3,25 lb. Trochu rozpačitě působí provedení spojky, kdy mezi spodním dílem a špičkou zůstává viditelná mezera vnitřního trnu.

REKLAMA

Každému rybáři sedí v ruce jiný prut. Je proto ideální si prut před nákupem dostatečně osahat a vybrat správnou délku i akci. Prut CAPERLAN XTREM 9 FULL CORK není vyloženě kaprařský speciál, jedná se spíše o prut k všeobecnému využití.

tloušť
foto: Zdeněk Hofman

Kaprařské pruty bývají osazeny očky SiC, s keramickou vložkou. Drátěná očka na prutu CAPERLAN jsou určena spíše pro pletenou šňůru, která se používá zejména při mořském rybolovu. Svoji službu tento prut zcela jistě odvede i ve sladké vodě.

REKLAMA

Základní informace o prutu:

=Délka: 3,90 m/13 stop. Odhozová zátěž: 3,75 lb. Složený: 2,01 m. Díly: 2. Hmotnost: 456 g. Očka: 50, 40, 30, 25, 20, špička 16 mm. Cena: 3299 Kč.

=Délka: 3,60 m/12 stop. Odhozová zátěž: 3,25 lb. Složený: 1,86 m. Hmotnost: 365 g. Očka: 50, 40, 30, 25, 20, špička 16 mm. Cena: 2899 Kč.

=Délka: 3,00 m/10 stop. Odhozová zátěž: 3,25 lb. Složený: 1,57 m. Hmotnost: 285 g. Očka: 40, 30, 25, 20, 16, špička 16 mm. Cena: 2499 Kč.

kapr
foto: Zdeněk Hofman

Trojpatková, pevná a odolná očka. Lehká očka Seaguide kompatibilní s pletenkou. Díly: 2. Semiparabolická akce. Fixní sedlo navijáku s nastavitelnou objímkou. Blank z vysokomodulového karbonu. Černá matná barva. Korpus rukojeti z korku. Vše je provedeno v minimalistickém a čistém designu. Úkos blanku (karbonové části) zajišťuje vysokou nosnost, díky níž zvládnete i silné výpady a zdoláte velké ryby.

Inovace

Lepší viditelnost v noci zajišťuje technologie Moon Concept ve špičce, která svítí při kontaktu s UV zářením (např. při použití s čelovkou Moon Concept).

naviják
foto: Zdeněk Hofman

Závěr

Pruty působí designově velmi decentně, bez křiklavých nápisů a značení. Použitý materiál je velmi příjemný do ruky. Mám velkou radost, že se do módy opět vracejí korkové rukojeti. Přírodní materiál je vhodnou kombinací pro moderní karbonový blank prutu. Šest velkých oček, s naváděcím očkem o průměru 5 cm umožňuje daleké hody. Prut je proto ideální nejen na řeku, ale i velké rybníky a údolní nádrže. Pozornost rybářů si právem zaslouží.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled