Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
před 2 hod
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 4 dny
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
před 4 dny
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
před 4 dny
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
před 4 dny

Tisíce kilogramů odpadu kolem řeky. Rybáři opět uklízeli břehy Labe

Marek iRybářství 4. března 2024 0 komentářů
úklid

foto: Severočeský územní svaz

Novinky +15 dalších fotek

Rybářům a dalším dobrovolníkům se v sobotu podařilo kolem Labe na Ústecku opět uklidit tisíce kilogramů odpadu. Účast byla v letošním roce rekordní, celkem přes 100 účastníků. Takto velký a stále rostoucí zájem je velice potěšující.

text: Marek Kožušník

Vše začala před několika lety parta rybářů, která se organizaci úklidu s podporou ČRS věnuje doposud. O svoz sebraného odpadu se postará městský obvod Střekov.

REKLAMA

Uklízecí četa mnohdy narazí i na černé skládky, jejichž odstranění trvá déle. Organizátor Jiří Knauer řekl pro server Ekolist.cz, že během úklidu narazili dobrovolníci i na různé kuriozity, které podle něho patří spíš do ložnice než k vodě. Výjimkou pak nejsou například pohozené dětské kočárky, většinou ale narážejí na běžný nepořádek, jako jsou plastové obaly a lahve. „Pokud někdo k té vodě chodí jako my rybáři, tak je v přírodě rád bez odpadků a věcí, které tam nepatří,“ uvedl Jiří Knauer.

„Poděkování patří všem organizátorům a účastníkům nejen této úklidové akce, protože se uklízí i na mnoha dalších místech kolem revírů na severu Čech. Například 27. dubna 2024 chystáme další velký úklid břehů kolem údolní nádrže Nechranice,“ uvedl Jan Skalský, mluvčí Severočeského územního svazu.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled