Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 23 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 23 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 23 hod

Top 5 rybářských filmů. Znáte je všechny?

strunc 5. října 2020 1 komentářů

Novinky

Rybaření je pro některé koníček, pro jiné životní styl. Není divu, že se jím nechali inspirovat i někteří tvůrci filmů. Znáte tyto filmy s rybářskou tématikou?

Text: David Štrunc, foto: repro: fieldandstream.com, ČSFD

Ve spoustě filmů je o rybaření alespoň zmínka. V mnoha amerických snímcích i seriálech symbolizuje sblížení otce se synem právě společná výprava na ryby. Vzpomeňme třeba na seriál, který všichni známe – v Simpsonových šel Homer s Bartem na ryby již mnohokrát.

REKLAMA

Nemusíme ale chodit tak daleko. I v řadě českých filmů se tomuto tématu režiséři okrajově věnují. Viděli jste například film U mě dobrý? Pak si určitě vzpomenete na bájného jesetera!

Jsou ale filmy, které se věnují převážně rybolovu a rybářskému životu.

REKLAMA

1.

Teče tudy řeka (A River Runs Through It)

Poměrně starý film z roku 1992 vypráví příběh vesnického chlapce, který se stal rybářským mistrem. Celý film se odehrává v Americe ve státe Montana, divák si tak může vychutnat nejen příběh, ale také nádhernou krajinu plnou divokých řek a potoků. Zajímavostí je, že jednu z hlavních rolí se zahrál Brad Pitt.

2.

The river why

Tento film z roku 2010 bohužel nemá český překlad, proto se na něj můžete podívat pouze s titulky. Je to příběh mladého muškaře, který propadl nejen rybolovu, ale také lásce ke krásné rybářce.

3.

Zlatí úhoři

Tento film nebo stejnojmennou povídku zná asi každý rybář. Vždyť je to povinná četba už na střední škole. Válečné strasti mladého chlapce, který propadl kouzlu rybolovu a zároveň se jím snaží uživit maminku. Film není čistě o rybaření, ale i přesto v něm hraje velkou roli.

4.

Svéráz národního rybolovu

Komedie o ruských rybářích. Že to mluví za vše? Vlastně ano, film je přesně takový, jaký byste čekali. Moře alkoholu, nepochopitelných scén a nesmyslného rybaření. Co vám můžeme slíbit je, že se opravdu hodně nasmějete! Název může asociovat český film Svéráz českého rybolovu, který v listopadu vstoupí do českých kin (více v listopadovém Rybářství).

5.

Dej si pohov, kámoši!

Komedie o dvou sousedech, kteří spolu prožívají nejen radosti, ale především si dělají naschvály. Soupeří o přízeň nové sousedky, o to, kdo nachytá více ryb na nedalekém jezeře a především, kdo chytí obrovského legendárního sumce.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Zlatí úhoři jsou moje srdeční záležitost už jako kniha. a film se, podle mého, velmi povedl, což nebývá pravidlem. Již mnohokrát jsem se k němu vrátil, stejně jako k Teče tudy řeka. To je koncert přírody, hereckých výkonů i té rybařiny. Jsem tak praštěný, že od zhlédnutí před mnoha lety chodím vláčet v klobouku.
    The river whi je o chytání a hezké rybářce, jinak nic moc,

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled