Fotografie
Jaroslav okomentoval VIDEO: Co se dě...
před 9 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Rybaření vesele...
před 20 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval OBRAZEM: Natura...
před 20 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Školáci pomáhaj...
před 20 hod
Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
před 4 dny

Tragický omyl myslivce. Lovil divočáky, zastřelil rybáře

Marek iRybářství 27. listopadu 2023 4 komentářů
smrt na rybách

foto: Policie ČR

Novinky

V noci na sobotu došlo v Ostravě poblíž slepého ramene řeky Odry k velké tragédii. Dva myslivci se vydali na lov divočáků, jeden z nich ale omylem střelil rybáře. Ten později na následky vážných zranění zemřel. O události informuje Moravskoslezský deník.

text: Marek Kožušník

„Včera v Ostravě v nočních hodinách došlo k postřelení muže při odlovu divočáků v lokalitě slepého ramena řeky Odry. Muž, který zde měl rybařit, i přes poskytnutou laickou a lékařskou pomoc v nemocnici zemřel,“ uvedli policisté v sobotu na sociální síti X (dříve Twitter).

REKLAMA

Policisté po incidentu zadrželi dvě osoby. Zajistili zbraně a u obou mužů provedli dechovou zkoušku. Ta byla v obou případech negativní. Oba zadržení muži poskytovali podle policejní mluvčí Pavly Jirouškové postřelenému rybáři první pomoc až do příjezdu záchranářů. Jednoho z mužů po zadržení propustili.

O propuštění druhého informovali policisté v neděli. „Podezřelý 44letý muž byl po prvotních procesních úkonech propuštěn. Přibrali jsme znalce k vypracování posudků, výsledky budou v řádech týdnů. Také se zabýváme okolnostmi, za jakých poškozený na místě rybařil, zda měl patřičná povolení.  Na případu i nadále pracujeme,“ uvedla Policie ČR na sociální síti X.

Svazový revír?

Podle zjištění Moravskoslezského deníku nejde o revír ČRS. Tuto informaci potvrdil předseda MO ČRS Ostrava Václav Sklenář.

„Rameno Odry je ve vlastnictví pana Světlíka, který nám vzal užívací právo a nemůžeme tam už přes deset let chytat ryby,“ uvedl Sklenář.

slepé rameno Odry
foto: Policie ČR

„Pokud tam seděl rybář, kterého zastřelili, jednoznačně nelovil na území Českého rybářského svazu, povolenky k lovení v dané oblasti mohl prodávat kdokoli. Uvidíme, jestli měl u sebe zastřelený průkaz a zda nás policie osloví s dotazem, jestli byl naším členem,“ dodal pro Deník předseda MO ČRS Ostrava.

„Jde o slepé rameno Odry, které slouží jako rybí přechod, kterým mohou ryby překonávat nedaleký splav na samotné Odře. A v takovýchto místech se nevydávají povolenky k rybolovu, v oblasti je zákaz rybolovu,“ řekla Deníku mluvčí Dolních Vítkovic a Landek Parku Eva Kijonková.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (4)

  1. To je hrozný a všem známým upřímnou soustrast… To si nezaslouzil, ale nedává mi do hlavy jak si mohl splést prase s člověkem..

  2. Musí to být hrozny pro rodinu teho rybáře když se dozvěděla že byl zastřelen na rybách že si ho spletli s prasetem upřímnou soustrast rodině rybáře

  3. Upřímnou soustrast rodině pana rybáře

  4. Je to hrůza po pravdě, upřímnou soustrast celé rodině..je to smutna zpráva…

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled