V podvečer 14. května vyjeli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení. Týkalo se skupinky mužů, která měla lovit ryby v městském rybníku. Uvádí to Městská policie Prostějov na svých stránkách.
text: Marek Kožušník
Strážníci na místě nalezli tři cizince ve věku 32, 36 a 39 let. Muži nejprve hlídce tvrdili, že zde pouze relaxují po práci, jakoukoli protiprávní činnost popřeli. Strážníci ovšem nedaleko našli igelitový pytel, ve kterém se nacházelo 15 ulovených ryb. Pod tíhou důkazů, které se strážníkům podařilo na místě zajistit, se všichni tři k neoprávněnému rybolovu přiznali.
„Cizinci porušili zákon o rybářství. Za přestupek lze uložit pokutu do výše 8000 Kč, za tento přestupek lze uložit také zákaz činnosti do jednoho roku. Přestupek se zapisuje i do evidence přestupků vedené Rejstříkem trestů,“ uvedla pro iRybářství Tereza Greplová, mluvčí městských policistů.

„Na místo se dostavil zástupce hospodáře, který vyčíslil způsobenou škodu na 1000 Kč a ulovené ryby si převzal,“ doplnila dále mluvčí. Rybník je v majetku města Prostějova, jedná se o chovný rybník a rybáři jej mají od města pronajatý. Nejde o revír Moravského rybářského svazu.
Protiprávní jednání cizinců projedná příslušný správní orgán. „Národnost cizinců bohužel sdělovat nebudeme,“ dodala Greplová.
S pytláctvím se ovšem podle mluvčí v Prostějově setkávají spíše ojediněle. „V roce 2020 strážníci řešili dva případy neoprávněného rybolovu. Jeden na Hloučele a jeden v městském rybníku,“ popsala Tereza Greplová.