Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 3 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera

Tři cizinci se vydali pytlačit, chytili je strážníci. I s pytlem plným ryb

Marek iRybářství 29. května 2023 6 komentářů
pytlák

foto: Městská policie Prostějov

Novinky

V podvečer 14. května vyjeli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení. Týkalo se skupinky mužů, která měla lovit ryby v městském rybníku. Uvádí to Městská policie Prostějov na svých stránkách.

text: Marek Kožušník

Strážníci na místě nalezli tři cizince ve věku 32, 36 a 39 let. Muži nejprve hlídce tvrdili, že zde pouze relaxují po práci, jakoukoli protiprávní činnost popřeli. Strážníci ovšem nedaleko našli igelitový pytel, ve kterém se nacházelo 15 ulovených ryb. Pod tíhou důkazů, které se strážníkům podařilo na místě zajistit, se všichni tři k neoprávněnému rybolovu přiznali.

REKLAMA

„Cizinci porušili zákon o rybářství. Za přestupek lze uložit pokutu do výše 8000 Kč, za tento přestupek lze uložit také zákaz činnosti do jednoho roku. Přestupek se zapisuje i do evidence přestupků vedené Rejstříkem trestů,“ uvedla pro iRybářství Tereza Greplová, mluvčí městských policistů.

ryby
Foto: Městská policie Prostějov

„Na místo se dostavil zástupce hospodáře, který vyčíslil způsobenou škodu na 1000 Kč a ulovené ryby si převzal,“ doplnila dále mluvčí. Rybník je v majetku města Prostějova, jedná se o chovný rybník a rybáři jej mají od města pronajatý. Nejde o revír Moravského rybářského svazu.

REKLAMA

Protiprávní jednání cizinců projedná příslušný správní orgán. „Národnost cizinců bohužel sdělovat nebudeme,“ dodala Greplová.

S pytláctvím se ovšem podle mluvčí v Prostějově setkávají spíše ojediněle. „V roce 2020 strážníci řešili dva případy neoprávněného rybolovu. Jeden na Hloučele a jeden v městském rybníku,“ popsala Tereza Greplová.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (6)

  1. 15 kg ryb za 1.000,-Kč. To je výsměch všem .

    1. pytel, ve kterém se nacházelo 15 ulovených ryb

    2. 15 kg ryb hmm se činili a hospodář asi neumí počítat za takové ceny na vánoce kapra nekoupí nikdo ani v tescu

  2. Stopro UK jen to nechtějí psát!

  3. Cizinci… Posraný UKčka to byly! A ta pokuta je fakt výsměch všem rybářům. Za povolenku chtějí ranec a pokuta takhle nízká… Zamyslete se nad sebou kokoti…

  4. To, co se děje na pražských revírech – a zejména na rybnících a ještě potom, co svaz zveřejní, kde se zarybnuje, by se měl považovat za PYTLÁCTVÍ, protože to podle trestního zákona PYTLÁCTVÍ je..Navíc je to trestný čin a svaz by se k tomu měl postavit tak, že pokud vyčíslena škoda překročí třeba 5000 korun, tak jednak takového hajzla vyloučí ze svazu a jednak se k tomu postaví i policie a bude ho stíhat pro trestný čin..

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled