Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 24 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 24 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 24 hod

Tuleň se zamotal do zbytků rybářského vlasce. Nikdo mu nepomohl

strunc 1. září 2020 0 komentářů

Novinky

Snímky zamotaného tuleně pořídil amatérský fotograf, který zatelefonoval na Skotskou SPCA (Skotská organizace zabývající se ochranou a péčí o zvířata) .

Text: David Štrunc, foto: repro dailyrecord

Šokující snímky pořídil fotograf, který si přál zůstat v anonymitě, na pláži v Moray. O tom, co vlastně vyfotil, však zprvu neměl ponětí. Displej na fotoaparátu nemá takové rozlišení, aby na něm byly dobře vidět detaily.

REKLAMA

Když si pak doma fotografieprohlížel, nestačil se divit. Jeden z tuleňů ležící na pláži byl omotaný rybářským vlascem s navázanými háčky, které měl tuleň u hlavy.

„K tuleňům se většinou nedostanete moc blízko, proto jsem si venku ničeho nevšiml. Co se tomu ubohému zvířeti stalo, jsem si uvědomil až ve chvíli, kdy jsem doma procházel fotky. Přál bych si jen, aby se někdo k tuleňovi dostal a ošetřil ho,“ řekl pro dailyrecord.cz neznámý fotograf.

REKLAMA

Tuleň zamotaný do vlasce

Muž nahlásil případ skotskému SPCA. Zda se však podaří zvířeti pomoci, není jisté. Mike Flynn ze zmiňované organizace řekl: „Kontaktovali nás členové veřejnosti ohledně dvou tuleňů zamotaných do rybářského vlasce v Portgordonu v Moray. Bohužel obě pozorování byla nahlášena až druhý den, proto není jisté, jestli se nám podaří zvířata odlovit a ošetřit.“

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled