Pokud děti nevyrůstají v rodině rybáře, velmi často se ve škole o rybách dozvědí jen velmi málo. Život ve vodě je přitom velmi zajímavý a je škoda, aby se o něm nedozvěděly víc…

Text: David Štrunc, foto: Eva Svobodová, Alice Tomášková

Děti z mysliveckého kroužku Malý Hubert už o přírodě vědí mnoho. Poznají stromy, zvířata a dokonce umí i něco málo z myslivecké mluvy.

Děkujeme Ustřelená Kecka za krásné logo 🙂

Zveřejnil(a) Myslivecký kroužek Malý Hubert dne Čtvrtek 16. května 2019

Protože se Česká myslivost zabývá převážně suchozemskými tvory, poprosila mě vedoucí kroužku Alice Tomášková, jestli bych dětem nepopovídal také o rybách.

S dětmi jsme nejprve rozebrali život všech našich původních a některých nepůvodních druhů ryb. Řekli jsme si, kde žijí, čím se krmí, jak mohou být veliké atd. Aby se děti jen neučily jako ve škole, vymysli jsme pro ně hru, ve které přiřazovali kartičky s rybami do vhodných úseků řeky. Například cejna do cejnového pásma nebo ostroretku do parmového pásma.

Ale ve vodě nežijí jen ryby. V další hře děti skládaly puzzle původních i nepůvodních raků. Eva Svobodová jim následně vyprávěla o nebezpečném račím moru a o tom, jak se nepůvodní raci šíří našimi řekami.

Na závěr jsme si u řeky povídali o životě ve vodě. A při tom opékali báječné buřty…

Napsat komentář