Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Ukrajinci rybařili bez povolení, naštěstí jim to neprošlo

Marek iRybářství 16. června 2021 0 komentářů
pytláci

foto: Městská policie Brno

Novinky

U Rakovecké zátoky na kraji Brněnské přehrady nahodili v neděli 13. června své pruty dva muži cizí národnosti. S nelegálností svého počínání si příliš hlavu nelámali.

text: Marek Kožušník

Všiml si jich náhodný kolemjdoucí a zavolal na pomoc hlídku městské policie. „Dotyční neměli rybářský lístek a tvářili se velmi překvapeně, že ho potřebují. Vyzvali jsme je proto, aby pruty z vody vytáhli a odešli,“ uvádí pro iRybářství tisková mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

REKLAMA

„Byli to dva muži ukrajinské národnosti ve věku pětačtyřicet a dvaadvacet let. Věděli, že se tam loví, ale už si nezjistili, že pro rybolov je potřeba rybářský lístek a povolenka. Tvářili se velice překvapeně, těžko říct, jestli to jen předstírali. Agresivní nebyli, ale dopustili se přestupku, takže to naši strážníci museli řešit. Úlovek žádný neměli,“ dodává pro iRybářství brněnská mluvčí.

Místo, kde oba muži bez povolení rybařili, není podle mluvčí přímo součástí přehrady, jde o jakýsi rezervoár oddělený silnicí. „Tato plocha je určena pouze pro členy rybářského svazu a je vyčleněna pro výcvik mládeže. Údajně se tam každý čtvrtek chytá, vyznělo to tak, že tam oba muži asi viděli někoho rybařit, a proto se tam vydali také,“ doplnila mluvčí.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled