Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 23 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 23 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 23 hod

Uloven obří kapr. Vážil 38,3 kg

strunc 8. října 2020 0 komentářů

Novinky

Kapra s hmotností přesahující 38 kg se nepodaří ulovit každý den. Někomu se to nepodaří celý život. Není se co divit, vždyť ryba o třicet dekagramů převyšující tuto hranici je čtvrtý nejtěžší kapr chycený na území Francie. Nico Wald to štěstí měl a takto těžkou rybu ulovil.

Text: David Štrunc, foto: repro 1max2peche.com

Nico měl výpravu dobře naplánovanou, připravoval ji už od února. Lokalita jezera není zřejmá, ale autor vodu popisuje jako rozlehlou a rybáři velmi oblíbenou. Jedná se prý o velmi těžkou vodu, na které se vám může stát, že celý týden nechytíte ani šupinu. Ale když máte štěstí, můžete zde ulovít pořádného macka – například čtvrtého největšího kapra ve Francii.

REKLAMA

Rekordní kapr země Galského kohouta mimo řečí činí 44 kg.

Na kapry vyrazili rybáři v pátek brzy ráno. U vody už bylo několik jejich kolegů, ale slibná místa zůstala stále neobsazena. Naši lovci zvolili místo poblíž zatopeného lesa, kde se ryby schovávají celoročně.

REKLAMA

Po odnošení věcí si udělali čas na kávu a přípravu strategie lovu. Lovci nakonec zřídili pouze dvě krmná místa. Jedno kousek od břehu asi ve dvoumetrové hloubce, druhé 120 metrů od břehu v zatopeném lese.

První noc rybáři ulovili několik ryb, ale kapr mezi nimi nebyl ani jeden. Druhý den byl ještě horší, ryby přestaly brát úplně.

V neděli ráno se nikomu nechtělo ze spacáku. Impulzem pro vstávání pro ně byl další kolega, který přišel na kus řeči a ranní kávu. Rybáři vylezli z bivaku a začali nápoj připravovat. V tom se ozval jeden z hlásičů. Nejprve jedním pípnutím a po chvilce plynulou, pomalou jízdou.

Kapr 38 kg

Ryba zabrala na nástrahu, která byla zavezena v zatopeném lese. Hned od začátku to byl tvrdý souboj. Dokud byla ryba v hloubce, dala se docela dobře zdolávat. Jakmile pod sebou ucítila dno a uvědomila si, že je na mělčině, mohutně mávla ocasem a začalo to pravé rodeo!

Kapr 38 kg

Rybář nakonec kapra dostal na břeh a nestačil se divit. Obří monstrum vážilo 38,3 kg (přestože na nadpise videa je uvedena hmotnost 38,4 kg – v tabulce rekordů je uvedena hmotnost o deset dekagramů nižší)!

Po vyfotografování jej rybář samozřejmě pustil zpět do nádrže.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled