Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 7 min
Fotografie
kolnikradovan8@gmail.com založil otázku Legitimní nabíd...
před 7 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 9 hod
Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 22 hod

V botanické zahradě narazíte tento týden nejen na květiny

strunc 17. září 2019 0 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc, foto: Eva Svobodová

Tato akce se koná každoročně v září. Vstupné pro dospělého je 80 Kč. Za tuto cenu nemáte jen vstup na výstavu rybiček, ale do celého skleníku botanické zahrady.

Můžete si tak prohlédnout vzácné květiny, celý skleník kaktusů nebo jen tak pozorovat rybičky v bazénku, který tvoří střed skleníku.

REKLAMA

K vidění je zde mnoho druhů a výstava je prodejní. Pokud se vám tedy některá rybka zalíbí, můžete si ji odnést domů. Ceny jsou velmi příznivé. Majitelé rybiček a vodních květin, které zde můžete také zakoupit, vám ochotně poradí a pomohou s výběrem.

Začínající chovatelé ocení velký výběr živorodek. K vidění jsou zde různé druhy plat, pavích oček, silver molly… Pokročilí akvaristé si zde mohou vybrat z několika forem čichavců nebo si koupit například kraba.

REKLAMA

Mile mě překvapila možnost si ryby nalovit sám a vybrat si tak přesně jedince, které požaduji. Tím si můžete u živorodek koupit několik rybek v jedné – stačí si vybrat těhotné samice.

Pokud tedy hledáte tip na výlet s dětmi nebo přítelkyní, určitě stojí za to se do Botanické zahrady na rybičky podívat. Ale pozor, výstava končí už 22. září.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled