Od pátku 13. 9. probíhá v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy prodejní výstava akvarijních rybek. Pokud jste vášnivými akvaristy nebo jen rádi pozorujete rybky, určitě by vám tato akce neměla uniknout…

Text: David Štrunc, foto: Eva Svobodová

Tato akce se koná každoročně v září. Vstupné pro dospělého je 80 Kč. Za tuto cenu nemáte jen vstup na výstavu rybiček, ale do celého skleníku botanické zahrady.

Můžete si tak prohlédnout vzácné květiny, celý skleník kaktusů nebo jen tak pozorovat rybičky v bazénku, který tvoří střed skleníku.

K vidění je zde mnoho druhů a výstava je prodejní. Pokud se vám tedy některá rybka zalíbí, můžete si ji odnést domů. Ceny jsou velmi příznivé. Majitelé rybiček a vodních květin, které zde můžete také zakoupit, vám ochotně poradí a pomohou s výběrem.

Začínající chovatelé ocení velký výběr živorodek. K vidění jsou zde různé druhy plat, pavích oček, silver molly… Pokročilí akvaristé si zde mohou vybrat z několika forem čichavců nebo si koupit například kraba.

Mile mě překvapila možnost si ryby nalovit sám a vybrat si tak přesně jedince, které požaduji. Tím si můžete u živorodek koupit několik rybek v jedné – stačí si vybrat těhotné samice.

Pokud tedy hledáte tip na výlet s dětmi nebo přítelkyní, určitě stojí za to se do Botanické zahrady na rybičky podívat. Ale pozor, výstava končí už 22. září.