Fotografie
Ondřej okomentoval ODEMČENÝ ČLÁNEK...
před 33 min
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Bohuslav Řehák
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Pavel Svečula
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jan Kodym
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Robert Vait
předevčírem

V Lipníku nad Bečvou si připomínají sté výročí založení MO

strunc 19. prosince 2019 0 komentářů

ČRS a MRS

Text: Jan Krčma, kresba: Quis

Je to již 100 let, kdy tento spolek vznikl. Od prvopočátku své existence navazoval na tradice českého rybářství. Vycházel z jeho zkušeností a kultivoval tradice českého rybářství.

Na schůzi dne 26. ledna 1920 byla mezi podepsanými ujednána smlouva za účelem vytvoření spolku k chovu a lovení ryb v řece Bečvě. Podepsaní tvořili spolek pro lovení ryb a korýšů v řece Bečvě a jejích přítocích. Spolek měl trvati 3 roky, tj. od 1. ledna 1920 do 31.12.1922. Po této době se mohl buď obnovit nebo rozpustit. Správu spolku vedl výbor zvolený valnou hromadou.

REKLAMA

Činné členstvo spolku tvořili: František Kunovský – předseda, Antonín Dvořák – náměstek, Viktor Kopřiva – pokladník, Miloš Novotný – jednatel, Jan Langer – rybmistr a další.

Touto smlouvou začala éra lipenských rybářů.

REKLAMA

Sté výročí nás nabádá k zamyšlení. Prožili jsme léta dobrá, horší, lehká, těžká i velmi těžká, ale vždy byla velká snaha sloužit rybářům a jednotě Svazu. Do dnešních dnů Svaz dospěl v dobré formě. Přes všechna úskalí a společnou prací se dařilo překonat různé překážky. Jsme přesvědčeni, že tomu bude i nadále.

Pokud bychom chtěli seznámit širokou veřejnost s celou historií činnosti Rybářského spolku, dnešního Českého rybářského svazu, Místní organizací Lipník nad Bečvou, museli bychom vycházet z dochovaných záznamů v kronice, v níž je zachycena činnost vzniklého spolku od jeho prvopočátku až po současnost.

Tímto chceme vzpomenout na záslužnou práci desítek dobrovolných funkcionářů rybářské organizace a stovek obětavých členů, kteří svou prací přispěli k rozvoji sportovního rybářství v Lipníku nad Bečvou a okolí.

Svou činností především dbáme o naše vody. Bohatě a s rozvahou provádíme zarybňování sportovních revírů, chráníme vody před znečištěním, tím plníme odkaz našich zakladatelů a jejich následovníků. Díky tomu se nám tyto vody zpětně odměňují krásnými a nezapomenutelnými rybářskými zážitky. Neděje se to samo sebou, je to dílo všech členů a příznivců MO v Lipníku nad Bečvou.

V současné době obhospodařujeme několik rybářských revírů v Lipníku nad Bečvou a blízkém okolí. Jedná se především o revír Bečva, lom Výkleky, vodní nádrže: Lukavec ve Veselíčku, Loučka, Pod Skalou v Týně nad Bečvou, Famílie a v neposlední řadě vodní nádrž, tzv. „Pískáč“ u Technických služeb v Lipníku nad Bečvou. Kromě těchto revírů obhospodařujeme i několik pstruhových chovných potoků.

K vám, kamarádi, přátelé rybáři a další příznivci rybářství, směřují srdečná poděkování. Přejeme vám, ať vám pracovní elán stačí na hodně dlouho a naše vody ať se vám odměňují radostí a bohatstvím rybářských zážitků. Ať ve vašich domovech vždy dominuje zdraví, radost, úspěchy a pohoda.

Petrův zdar!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled