Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 9 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 11 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Pstruh na grilu...
včera

Vadí vám krátká životnost pelety? Máme řešení

strunc 1. září 2019 0 komentářů

Poznávání

  Text: Jiří Šodek, foto: auto, Vladimír Urban                                         

Jak prodloužit životnost pelety? Jakubův nápad s punčochou je vynikající řešení, jak její rozpad zpomalit. Sehnat dámskou punčochu není problém. Buď si ji rybář vyžádá (nebo ukradne) od své přítelkyně, manželky, milenky, nebo si prostě koupí punčochy v obchodě.

Proč vosk?

Jak jistě všichni víme, peleta (v závislosti na teplotě vody) dlouho nevydrží. Díky působení vody zvnějšku dochází k jejímu pomalému rozpadání. Tomu bohužel nejde moc zabránit. Ale u pelety dochází k jejímu rozpadu i zevnitř! A tady je jádro mého vylepšení. Je to celkem jednoduché a troufám si tvrdit, že to zvládne snad každý, kdo má ruce a prsty.

REKLAMA

Po navlečení pelety na návazec zapálíme svíčku a do otvoru pelety z obou stran nakapeme vosk tak, abychom oba otvory co nejvíce utěsnili. Vosk nakapeme co nejhlouběji do vnitřku pelety. Čím hlouběji se nám to povede, tím méně se do pelety dostane vody. Taky musíme počítat s tím, že při náhozu a následném švihnutí může dojít k odpadnutí vosku. Proto si dáme záležet, aby naše práce nebyla zbytečná. Takto upravená peleta nám zůstane nastražená dvakrát déle než peleta bez zakapání voskem.

Co budeme potřebovat?

Svíčku… Mně osobně nejvíce vyhovuje svíčka na dort. Je tenčí, zabere málo místa v kufříku a dobře se s ní kape vosk do pelety. Zkoušel jsem svíčky různých barev i vůní, ale větší počet záběrů a ryb jsem nezaznamenal.

REKLAMA

Zarážku… Nejlépe se mi osvědčila zarážka ve tvaru V. Tato zarážka je sice dražší, ale při stahování udice zůstane z 99 % na návazci. Spotřeba zarážek je minimální a svým způsobem šetříme životní prostředí.

Teď už stačí jen nahodit a čekat. Doufám, že tento nápad vyzkoušíte a budete spokojeni.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled