Fotografie
Josef dal lajk úlovku od Marek...
před 58 min
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Bohumil...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Marek...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Lukáš...
včera
Fotografie
Ivan dal lajk úlovku od Marek...
včera

VIDEO: Běluha ukradla kajakáři kameru! To, co následovalo, byste nečekali

strunc 30. září 2019 0 komentářů

Video

Text: David Štrunc

Pokud na moři potkáte běluhu, většinou ji jen krátce zahlédnete, než se potopí a odplave. Naprosto výjimečnou zkušenost má Joachim, který nejenže běluhu u norského pobřeží potkal, ale ona ho dokonce následovala do přístavu!

Tam si Joachim sundal kameru, aby mohl udělat detailní záběry. Když přístroj ponořil pod vodu, běluha ho překvapila a vytrhla mu ho z ruky. Kamera dopadla až na mořské dno, kde zůstala nehybně ležet. Pak se však stalo něco, co nikdo neočekával. Kytovec se potopil až na dno a rozhozenému kameramanovi přineslo přístroj zpátky!

REKLAMA

Běluha se jmenuje Hvaldimir, hval znamená v norštině velryba. Zkomolenina slov má zároveň evokovat jméno ruského prezidenta Vladimira Putina. Proč právě ruského prezidenta? Zdá se, že běluha připlula právě z Ruska, kde byla cvičena pro armádní účely. Nikdo neví, jak se jí útěk povedl, ale zpět do Ruska se jí nechce a zůstává u Skandinávie.

„Je zřejmé, že byla zvyklá dostávat úkoly. Je trénovaná skočit po čemkoliv, co jí hodíte, a přinést to zpátky,“ popsala pro norskou televizi NRK Linn Satherová.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled