Fotografie
Jaroslav okomentoval Losos čočkovém ...
před 19 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Lín obecný...
včera
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Amur bílý...
včera
Fotografie
Tomáš přidal úlovek Sumec velký...
včera

VIDEO: Co se dá ulovit na tampon? Pstruhy a ještě jedno rybí překvapení

Ondřej Cupal 6. května 2022 0 komentářů

Pstruh ulovený na tampon, foto: Šun Chung

Video

Milí rybaříci, v muškaření jsem velký amatér, ale kreativity mám na rozdávání. Občas to ale musím trochu zkrotit, abych nedopadl jako Babica v kuchyni. Přiznávám, že v tomto případě to bylo na hraně…

text: Šon Chung

Nemám k dispozici umělé mušky, tak použiju odličovací tampón. Jak jsem k takovému nápadu přišel? Na podzim minulého roku jsem byl na dovolené v Sušici. Byl začátek září, tudíž se na pstruhovkách nesmělo vláčet, jen provozovat muškaření. Jsem otevřený každému rybolovnému stylu, a tak jsem jako každý rok popadnul muškařský prut a „čmáral“ prutem po obloze se snahou položit nástrahu hezky na hladinu. Pohled na ostatní muškaře u mě evokuje elegantní styl rybaření. Ale když to zkouším já, vypadá to spíš na nepovedený tanec se stuhou. No nic, každý nějak začínal.

REKLAMA

Ubytovaný jsem byl v centru města Sušice, kterým protéká Otava. Městský úsek je hájený a nesmí se zde lovit. Pstruzi se naučili připlouvat k mostu a krmili se pečivem, které jim házeli kolemjdoucí. Je to tu taková atrakce, jako bývá jinde krmení kachen. Zrak mi přecházel při pohledu na hejno snad stovky pstruhů, kteří se při sběru pečiva podobali piraním.

Popošel jsem přes město na úsek, kde se chytat smí. Pečlivě jsem si prohlížel hladinu a zkoušel evidovat sběr z hladiny. Sem tam se něco objevovalo a vše se konalo na mělčině u druhého břehu. Přešel jsem tedy most na protější stranu a spatřil obří hejno pstruhů, ale na klasické suché mušky ryby nereagovaly.

REKLAMA

Tohohle krasavce jsem také ulovil, foto: Šon Chung

Po zkušenosti na hájeném úseku mě napadla imitace pečiva. Takovou imitaci jsem u sebe ale neměl a mušky vázat neumím. Na ubytování jsem si vyžebrat kus odličovacího tampónu a nitkou kus vaty obmotal kolem háčku. Co se dělo dál, pro mě bylo neskutečným zážitkem. Podívejte se na video, určitě budete taky překvapení…

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled