Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
včera
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

VIDEO: Dvě sekundy, co se může stát? Rybář na Floridě strčil ruce do vody, útok přišel okamžitě!

Marek iRybářství 29. června 2023 0 komentářů
žralok

foto: repro youtube

Novinky

Skupina přátel vyrazila v pátek 23. června rybařit do kalných vod národního parku Everglades na Floridě. Jeden z rybářů, Michael Russo, zachytil na video hrůzný okamžik, kdy jeho kamaráda Nicka napadl žralok citrónový a stáhl ho přes palubu člunu.

text: Marek Kožušník

Rybář Nick právě vytáhl pěknou rybu a podle svého zvyku se chystal po úlovku opláchnout ruce ve vodě. „Ty ruce bych tam nestrkal,“ slyšíme z videa hlas mimo kameru.

REKLAMA

„Dvě sekundy, co se může stát?“ odpověděl Nick, sklonil se přes bok člunu a ponořil nejprve levou a pak pravou ruku do vody. Okamžitě se vynořil žralok, zakousl se do Nickovy pravé ruky a táhl ho hlavou napřed do vody.

Nick zakřičel a pak už je slyšet jen křik kamarádů: „Chyťte ho! Chyťte ho!“ Žralok uvolnil sevření čelistí a vidíme, jak se Nick snaží pravou rukou zachytit člunu. Na bortu zůstala jen krvavá šmouha.

REKLAMA

Kamarádům se nakonec podařilo vytáhnout Nicka zpět do člunu a přivolat pomoc. „Nicka zachránili strážci parku. Byl letecky transportován do nemocnice a je v nejlepší možné péči,“ uvedl autor videa Michael Russo. Rozsah zranění Nicka neuvedl.

útok žraloka
foto: repro youtube

Michael Russo zveřejnil toto video na Instagramu jako varování pro ostatní rybáře. „Každý, kdo loví ve slané vodě, si je dobře vědom rostoucího problému se žraloky, kteří se učí spojovat lodní motory a třepotání ryb na konci vlasce se snadnou kořistí. Berte to prosím jako lekci a držte ruce mimo vodu, protože tomu se dalo předejít,“ napsal na Instagramu Russo.

foto: repro youtube
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled